Strona głównaBez kategoriiCzym jest folia elektryczna na szkło?

Czym jest folia elektryczna na szkło?

Folia elektryczna zwana również inteligentnym szkłem to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie efektu przeźroczystej lub przeziernej szyby. Użytkownik może się przełączać pomiędzy jednym a drugim trybem. Takie rozwiązanie podnosi poczucie prywatności, chroni przed promieniami słońca oraz stanowi izolacje akustyczną. W niniejszym artykule przedstawiamy jak inteligentna folia może być zamontowane na szybie oraz krótko opisujemy, gdzie takie rozwiązanie zazwyczaj bywa zastosowane.

Jak inteligentna folia może być zamontowana na szybie?

Inteligentna folia w zależności od wybranego produktu i producenta może występować w różnej formie. Technologia pozostaje ta sama, ale różnica polega na sposobie montażu.

  • Nieprzylepna folia laminowana elektryczna – rozwiązanie bez warstwy samoprzylepnej używane do laminowania szkła. W tym wypadku folia jest laminowana pomiędzy 2 warstwy szkła w celu połączenia szkła z folią.
  • Przylepna folia elektryczna – klei z tyłu folii sprawia, że folia jest samoprzylepna i może być łatwo przymocowana do szklanej powierzchni bez konieczności wymiany szkła.

Jakie jest zastosowanie folii elektrycznej?

Folia ciekłokrystaliczna pasuje do różnych aranżacji w wielu miejscach – zarówno w domach i mieszkaniach jak i w miejscach użyteczności publicznej. Z reguły jest stosowana w biurach. Poza powierzchniami biurowymi, folie można spotkać w szpitalach, przychodniach, gabinetach kosmetycznych, w bankach i instytucjach finansowych i wszędzie tam, gdzie liczy się prywatność.

W domu czy apartamencie folia stanowi ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, które dodaje wnętrzu nowoczesnego, niebanalnego stylu.

Podsumowując, inteligentna folia to rozwiązanie, które pozwala na wygodne przełączanie się pomiędzy trybem przeźroczystej lub przeziernej szyby. Montaż takiej folii nie stanowi problemu, ponieważ jest dostępna jest w formie samoprzylepnej lub w formie laminowanej pomiędzy dwiema warstwami szkła. Jest rozwiązaniem bardzo estetycznym, które dobrze wpisuje się w nowoczesny styl aranżacji wnętrz. Ponadto, jest rozwiązaniem funkcjonalnym – jest wykorzystywana do zachowania prywatności w pomieszczeniu, ochrony przed słońcem oraz izolacji akustycznej.

Artykuł zrealizowany przez – Folia elektryczna na okno

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne