Strona głównaBez kategoriiCzym charakteryzują się schody z konglomeratu kwarcowego?

Czym charakteryzują się schody z konglomeratu kwarcowego?

Wiele osób poszukujących schodów do swojego domu zastanawia się czy konglomerat kwarcowy jest odpowiednim materiałem. W Internecie łatwo można znaleźć wiele zdjęć z realizacji wykonanych właśnie za pomocą konglomeratu.  Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy jakimi zaletami charakteryzuje się takie rozwiązanie.

Czym jest konglomerat kwarcowy?

Konglomerat kwarcowy to materiał, który nadaje się do tworzenia trwałych, estetycznych i funkcjonalnych schodów. Materiał ten powstaje z odłamków marmuru połączonych z pigmentem oraz żywicą. W efekcie wyglądem może przypominać kamień lub może przybrać dowolną barwę. Duża elastyczność pod względem kolorystki sprawia, że bez problemu pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach.

Jakie są zalety schodów wykonanych z konglomeratu kwarcowego?

Zaletą konglomeratu jest to, że są tańsze od naturalnych kamieni. Można także bez większych problemów wyprodukować konglomeratu w różnych niestandardowych rozmiarach. Ogólnie dobrze wykonany konglomerat jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale w przypadku, gdy jest pokryty lakierem trzeba pamiętać, że może być narażony na zarysowania. Zaletą tego materiału jest to, że gładka powierzchnia konglomeratu jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

Podsumowując, jakimi zaletami charakteryzują się schody z konglomeratu kwarcowego?

  • Wytrzymałość i odporność na uszkodzenia (odpryski i zarysowania) pod warunkiem, że nie stosuje się lakierów.
  • Łatwość w utrzymaniu czystości – wystarczy schody tego typu wytrzeć wilgotną ściereczką i detergentem. Schody tego typu są odporne na ścieranie.
  • Duża dostępność schodów z konglomeratu kwarcowego – jest to produkt, który jest oferowany przez wiele firm. Łatwo można wybrać schody tego typu w dowolnej kolorystyce.
  • Konglomerat kwarcowy jest tańszym materiałem w porównaniu do naturalnych materiałów (np. takich jak marmur, granit lub drewno).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne