Strona głównaWnętrzaListwy przysufitowe styropianowe – czym się charakteryzują?

Listwy przysufitowe styropianowe – czym się charakteryzują?

Styropianowe listwy przysufitowe to łatwy i niedrogi sposób na ozdobienie wnętrz i nadanie im unikalnego charakteru. Dzięki różnorodnym kształtom i dekoracjom, można je wykorzystać w wielu stylach wnętrzarskich. W niniejszym artykule wyjaśniamy czym są listy przysufitowe oraz przedstawiamy zalety takich listew oraz opisujemy w jaki sposób mogą być zamontowane.

Czym są styropianowe listwy przysufitowe?

Nowoczesna przysufitowa listwa styropianowa jest doskonałym rozwiązaniem do dekoracji ścian. Jest łatwa w montażu i często wykonana z najtwardszego na rynku styropianu, co zapewnia wysoką trwałość. Z reguły jest to stryopian EPS-200.

Elementy sztukaterii styropianowej, takie jak listwy przysufitowe, mogą być wykorzystane do ozdobienia wnętrz w różnych stylach. Szeroki wybór kształtów i elementów zdobniczych pozwala dobrać odpowiednią dekorację do każdego wnętrza.

Dzięki właściwościom odpornościowym na uszkodzenia, można je malować farbami na bazie wody. dzięki różnorodnym kolorom i wzorom, wprowadzają kontrast i elegancję do wnętrza. Poza nadaniem wnętrzu kolorytu i unikalnego charakteru, ozdoby przysufitowe optycznie powiększają wnętrza i maskują drobne niedoskonałości.

Zalety listew przysufitowych

Listwy styropianowe są idealnym rozwiązaniem, dla osób poszukujących ciekawego pomysłu na nietuzinkową aranżację wnętrz. Są one odporne na wilgoć, wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne, co pozwala na długotrwałe użytkowanie. Dodatkowo, są stosunkowo tanie, dzięki czemu jest to element dekoracyjny, który nie kojarzy się z przesadnie kosztownymi pracami remontowymi. Listwy styropianowe są lekkie i łatwe w montażu.

Montaż listew przysufitowych

Listwy przysufitowe tego typu są cenione za prostotę w montażu. Do tego celu przydadzą się normalne narzędzia związane z wykończeniem wnętrza, w tym klej do tego typu materiałów (może on bowiem rozpuścić listwy, jeśli będzie zbyt intensywny). Dodatkowo trzeba będzie mieć nóż montażowy, uciosówkę oraz drabinę. Po nałożeniu kleju należy zacisnąć listwę do sufitu i ściany. Niepotrzebny nadmiar kleju można usunąć czystą szmatką bawełnianą. Warto jednak pamiętać, aby nie usuwać go zaparowanym lub wilgotnym ręcznikiem, ponieważ można w ten sposób pozostawić nieestetyczne smugi.

Kilka słów podsumowania

Listwy styropianowe to niedrogi, uniwersalny i łatwy w montażu sposób na ozdobienie wnętrza. Dostępnych jest wiele kształtów i wzorów, które można dopasować do różnych stylów wnętrzarskich. Listwy przysufitowe odświeżają wnętrze, nadając mu elegancji i unikalnego charakteru. Co ciekawe, czasami optycznie powiększą wnętrze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne