Strona głównaWnętrzaDekoracje ścienne dla osób lubiących podróże

Dekoracje ścienne dla osób lubiących podróże

W domu osób kochających podróże można zobaczyć figurki z dalekich krajów, ozdobne naczynia, makatki z pocztówkami lub mapy. Bardzo ciekawym pomysłem są mapy wykonane z drewna, które są dostępne w sklepie Sikorka.

Spójność wnętrza przede wszystkim

Wybierając meble i dodatki do wnętrza staramy się, by grały ze sobą, szczególnie kolorystycznie. Łatwiej jest urządzać i planować pokój od zera, jednak mając już zestaw mebli, które są zaprojektowane tak, by tworzyć dopasowaną całość szukamy dodatków w odpowiednich barwach, by zachować harmonijność wystroju. Wizualnie przyjemniejsze dla odbiorcy jest skomponowanie podobnych barw, chyba że dążymy do kontrastu. Dlatego w jadalni, gdzie swoistą bazą jest solidny drewniany stół z krzesłami świetnie sprawdzi się efektowna drewniana mapa świata. Możemy również dostosować jej kolor do barwy reszty mebli. Taka dekoracja jest nie tylko niespotykana i nie zabiera dużo miejsca, a jednocześnie podczas posiłków może być inspiracją do planów kolejnej podróży.

Im bliżej, tym lepiej

Pamiętajmy jednak o tym, że nie każdy podróżnik chce wypływać na szerokie wody i na pierwsze destynacje wybiera miejsca niedaleko siebie. Osoby podróżujące samotnie lub obawiające się zagranicznych podróży będą czuły się swobodniej wybierając atrakcje w Polsce. Taką formę patriotyzmu można wyrazić również poprzez akcenty w swoim mieszkaniu. Drewniana mapa Polski to nie tylko element dekoracyjny, lecz także sposób pokazania, że chcemy najpierw zwiedzić swój kraj i poznać go w pełni. Być może już mamy swoje ukochane miasta lub rejony, a spoglądanie na mapę przypomni nam miłe chwile. Ozdoby na ścianach są również funkcjonalne, gdyż nie wymagają dużo miejsca, są ponadczasowe oraz pomagają stworzyć prawdziwie przytulną domową atmosferę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne