Strona głównaBez kategoriiJakie są rodzaje owijarek do palet?

Jakie są rodzaje owijarek do palet?

Owijarka do palet jest bardzo użytecznym narzędziem, powszechnie stosowanym w magazynach, halach produkcyjnych oraz w szeroko pojętej branży magazynowo – logistycznej. W niniejszym artykule, krótko wyjaśniamy czym jest owijarka do palet oraz przedstawiamy kilka przykładowych typów urządzeń tego typu.  

Co to jest owijarka do palet?

Owijarka do palet to maszyna do owijania palet folią stretch. Jest to powszechnie stosowane rozwiązanie do pakowania towarów transportowanych za pomocą palet. Dzięki owijarce można w łatwy sposób zabezpieczyć produkty przed uszkodzeniem, zabrudzeniem oraz wilgocią.

Rodzaje owijarek do palet

W większości przypadków w zupełności wystarczające są standardowe owijarki do palet. Czasami jednak standardowe rozwiązania mogą nie pasować. Na przykład, gdy paleta ma nierównomiernie rozłożoną masę, ma niewielką masę (waży poniżej 40-50 kg) lub ma elementy wystające poza obrys palety. W takim przypadku trzeba wybrać odpowiednio przystosowaną owijarkę, która zabezpieczy paletę, zapewniając bezpieczeństwo transportu.

Przykładowe typy owijarek do palet są następujące:

  • Owijarki do palet samojezdne – (potocznie krabami do owijania palet) – mowa o owijarkach, które są wyposażone w koła i samodzielnie okrążają paletę w celu nałożenia folii stretch. Owijarki tego typu są z reguły wyposażone w akumulator pozwalający na bezprzewodową pracę.
  • Owijarki do palet pionowe – przy ich użyciu możliwe jest wykonywanie ruchu w górę i w dół po maszcie, tworząc tym samym zabezpieczenie dla towaru. Tego typu owijarki to często tak zwane owijarki stołowe, które mogą być umieszczone na stole bez potrzeby użycia rampy najazdowej.

Oczywiście powyższa klasyfikacja to tylko pewne uproszczenie, bo poszczególne owijarki mogą różnić się od siebie różnymi elementami i właściwościami technicznymi takimi jak wielkość średnicy palety, rodzaj głowicy wydającej folię stretch, typ panelu sterującego oraz sposób zasilania lub pojemność baterii.

Więcej na temat owijarek do palet można przeczytać na: https://pakowarka.pl/produkty/owijarka-do-palet/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne