Strona głównaOgródCzego używać przy drzewach?

Czego używać przy drzewach?

Jednym z pytań, które pojawiają się o tej porze roku, jest odpowiednia mulcz do wykorzystania dla drzew. Łatwo jest uchwycić podstawowe założenie ściółki, ale kiedy ludzie chodzą do miejscowego przedszkola, widzą wiele różnych rodzajów. Skąd wiesz, którego użyć? Krótka odpowiedź: zrębki.

Najlepsza najlepsza ściółka do wykorzystania w przypadku drzew to coś, co stopniowo ulega rozkładowi. Chochoł wykonany z drewnianych zrębków doskonale pasuje, ponieważ gnije wolno, a jako dodatkowy bonus, ta ściółka ma dość niską zawartość składników odżywczych, więc nie będzie sprzyjać wzrostowi chwastów. Kompostowane wióry drewniane są preferowanym materiałem; mogą one być używane jako trwały, nie wymagający konserwacji mulcz, który przechodzi w srebrno-szary kolor.

Złą wiadomością jest to, że większość ściółki na wióry jest sprzedawana jako świeży materiał, a nie w stanie kompostowanym lub w wieku. Z racji, że powoli się rozkładają, drobnoustroje rozwijają się w ściółce i wykorzystują składniki odżywcze z gleby, która w przeciwnym razie byłaby dostępna dla wzrostu roślin. Kompostowany materiał nie będzie wspierał tych mikroorganizmów, dlatego jest preferowanym materiałem. Jednym z rozwiązań tego dylematu jest kupowanie nieskompostowanych wiórów z wyprzedzeniem i ich kompostowanie. Umieść je w kompostowniku na podwórku wraz z liśćmi, gałązkami i korą. Upewnij się, że jest dobrze napowietrzony i obrócony, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu ściółki.

Przejdź na produkty organiczne

Ekologiczne ściółki są korzystne również ze względu na ich właściwości wzmacniające glebę, w przeciwieństwie do nieorganicznych materiałów ściółkowych, takich jak pokruszony kamień, żwir, plandeki i tkaniny krajobrazowe. W miarę jak ekologiczne ściółki rozkładają się z czasem, powoli uwalniają niewielkie ilości składników odżywczych i gleby. Dlatego Twoja warstwa ściółki powinna zostać odnowiona w razie potrzeby, aby zachować głębokość od 5 do 10 cm.

W przypadku pojedynczych drzew, twój obszar ściółkowy powinien obejmować od 1 do 2 metrów od podstawy drzewa. Najlepiej wyczyścić ściółkę w odległości od 3 cm do 5 cm od podstawy roślin, aby zapobiec uszkodzeniu pnia drzewa przez owady, nadmiar wilgoci i chorób. W rzeczywistości jest to klasyczny błąd, który wielu ludzi robi z mulczującymi drzewami.

Nie powinieneś mieć stosu drewnianych zrębków dookoła drzewa, które przypominają to, co Richard Dreyfuss zrobił w swojej kuchni w Close Encounters of the Third Kind. Powinien raczej wyglądać bardziej jak spłaszczony pączek. Dotyczy to również mulczowania krzewów.

Podążaj za tymi prostymi wskazówkami, a twoje drzewo powinno dobrze działać i wymagać mniejszego podlewania i nawozu niż niezmordowane drzewo.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne