Krótka lekcja architektury krajobrazu

0
1028

Krajobraz jest często porównywany do malowania obrazu. Twój nauczyciel prac plastycznych niewątpliwie powiedział Ci, że dobry obraz powinien mieć główny przedmiot zainteresowania, a pozostałe punkty po prostu idą, by uczynić piękniejszą centralną ideę lub stworzyć dla niej dobre ustawienie. Tak więc w krajobrazie musi być w głowie ogrodnika obraz tego, na co ma ochotę, kiedy kończy swój projekt zagospodarowania terenu.

Czy powinieneś uwzględnić wiele otwartych trawników w swoim krajobrazie? Duża ilość otwartej, pełnej zieleni, trawnikowej przestrzeni jest zawsze piękna. Jest spokojny.

Ten typ otwartej zieleni dodaje przestrzeni do nawet najmniejszych podstaw. Jeśli pokryjesz trawnik wieloma drzewami, a tu i ówdzie są małe klomby, ogólny efekt jest chropawy i wybredny. Trochę jak przebrana osoba. Nie najbardziej wizualny efekt wynikający z twoich prac związanych z zagospodarowaniem terenu.

Podczas zagospodarowania terenu pojedyncze drzewo lub mała grupa nie jest złym układem na trawniku. Nie wyśrodkuj drzewa ani drzew. Pozwól im nieco zejść na drugi plan. Uczyń z nich przyjemną cechę boczną. Przy wyborze drzew do projektu zagospodarowania terenu pamiętaj o wielu rzeczach. Nie powinieneś wybierać obezwładniającego drzewa. Drzewo powinno mieć dobry kształt, z czymś interesującym na temat kory, liści, kwiatów lub owoców.

Dla piękna krajobrazu, Catalpa jest całkiem urocza sama w sobie. Liście są szerokie, kwiaty atrakcyjne, strąki nasienne, które przywierają do drzewa aż do zimy, dodają trochę malowniczości. Jasne jagody popiołu, błyszczące liście klonu cukrowego, kwiaty tulipana, kora białej brzozy i liście miedzianego buku to wszystko piękno, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu ogólnej aranżacji krajobrazu.

Kształtowanie krajobrazu może następować wzdłuż bardzo formalnych linii albo wzdłuż nieformalnych linii. Pierwsze miałyby proste ścieżki, proste rzędy w sztywnych łóżkach, wszystko, jak mówi nazwa, idealnie formalne. Inna metoda jest oczywiście dokładnie odwrotna. Powinieneś rozważyć korzyści i punkty niebezpieczeństwa w każdym z nich.

Podsumowując, zaplanuj otwarte przestrzenie trawników w swoim ogólnym projekcie zagospodarowania krajobrazu i utrzymuj atrakcyjne wizualnie drzewa, aby wtapiały się w tło. Pomyśl o równowadze, a otrzymasz piękny projekt zagospodarowania terenu dla swojego podwórka.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.