Strona głównaOgródBudżetowe tworzenie krajobrazu - czy to możliwe?

Budżetowe tworzenie krajobrazu – czy to możliwe?

Możliwe jest uzyskanie atrakcyjnego, niepowtarzalnego wyglądu na swoim podwórku, bez inwestowania tysięcy złotych rocznie, aby to zrobić. Ćwiczenie niektórych podstawowych zasad ochrony może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i sprawić, że Twój podwórko będzie wyglądać świetnie.

Jedną wielką nowością, która jest wszystkim wściekłością, jest sztuka kseruku. Ponieważ woda staje się coraz bardziej wartościowym towarem, wielu właścicieli domów stara się oszczędzać swoje wody, wybierając rośliny, które nie potrzebują dużo wody, aby przeżyć. Rośliny te są dostępne w wielu różnych odmianach i dodadzą odrobinę koloru twojemu podwórkowi, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Należy wiedzieć, które rośliny mają tendencję do korzystania z wielu żywopłotów wodonośnych, są na przykład ekwiwalentem krajobrazu sportowego pojazdu użytkowego. Nie zasadzaj, jeśli martwisz się o swoje koszty wody!

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na wodzie jest włączenie materiału do sadzenia, który ma dobre właściwości zatrzymywania wody. Na przykład torfowiec jest bardzo tani. Po zmieszaniu go z mączką z brudu i kości podczas sadzenia nowych kwiatów lub żywopłotów, woda, która zbliża się do obszaru zostanie przesiąknięta i zatrzymana do późniejszego wykorzystania, zgodnie z potrzebami rośliny.

Podobnie jak w przypadku wielu innych dziedzin związanych z budżetem, najlepszym sposobem na pozostanie w swoim zasięgu, jeśli chodzi o kształtowanie krajobrazu, jest samodzielne wykonywanie pracy. Oznacza to wszystko, od zbierania roślin po pielenie i przycinanie. Z pełną świadomością wieku informacyjnego, nie jest trudno wychowywać się dobrze we wszystkich zadaniach związanych z podwórkiem.

Jeśli chodzi o chwasty, prawdopodobnie będziesz musiał spodziewać się kilku. Jeśli prowadzisz walkę przeciwko chwastom, a dotyczy to zwłaszcza trawnika, będziesz musiał wydać mnóstwo pieniędzy i czasu na różne chemikalia i zabiegi, procesy, które ostatecznie mogą doprowadzić do większej szkody, niż dobroci. Bądź zadowolony z niektórych chwastów na trawniku, szczególnie jeśli mają jakiś estetyczny wygląd, na przykład koniczyna.

Nie bój się pominąć sklepu botanicznego i kupić rośliny z pudełkami. Dużo czasu, rośliny, które kupisz w dużym sklepie, który przenosi wiele odmian przedmiotów, będą kosztować znacznie mniej niż w lokalnym sklepie. Rośliny te nie będą pielęgnowane tak ostrożnie jak rośliny szkółkarskie, ale z pewną ostrożnością podjęte w sadzeniu i pielęgnacji, prawdopodobnie wzrosną do takiego samego poziomu pod względem atrakcyjności, podobnie jak rośliny, które kosztują więcej, ale poświęcają mniej czasu początkowo w pielęgnowanie. Większość ogrodników typu “zrób to sam” lubi spędzać czas poza domem, więc dodatkowa uwaga, jakiej mogą potrzebować te rośliny, pomoże wydłużyć czas spędzany na hobby.

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie niskiego budżetu w swojej architekturze jest ograniczenie swojej zielonej przestrzeni. Mniejsze trawniki i mniej kwiatów oznaczają mniej materiałów potrzebnych do utrzymania. Uważaj jednak, co używasz jako zamiennik – niektóre rodzaje skał krajobrazowych (takich jak skały lawy) mogą być niewiarygodnie drogie. Kora jest dość tanim rozwiązaniem, ale musisz też zainwestować trochę więcej czasu w jego przechowywanie i konserwację.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne