Strona głównaBudownictwoSezonowe zabezpieczenia dla Twojego domu

Sezonowe zabezpieczenia dla Twojego domu

Jesień i zima to dobra pora roku na sprawdzanie, czy dom przetrwa ciężką zimę. Liście umierają i łatwiej jest zobaczyć, czy w twoim domu są jakieś krzewy. Cegła i bocznice wytrzymują dłużej bez przywierania winorośli czy korzeni.

Gdy jesteś na podwórku, wąż można opróżnić i zlikwidować. Jest mało prawdopodobne, że nawodnisz ogród, więc wąż można przechowywać poza nim. Woda powinna być wyłączona na zewnętrznym kranie, a następnie po prostu powinna spływać, aż wyschnie. Oczyść meble ogrodowe i przechowuj je w bezpiecznym i suchym miejscu.

Jeśli zasadziłeś jakieś młode drzewa i to będzie ich pierwsza zima, możesz chcieć chronić korzenie mulczem.

Jeśli masz rowy odwadniające, należy je oczyścić, gotowe do przyjęcia dodatkowych opadów.

Kilka innych miejsc pracy przychodzi na myśl jesienią, ponieważ robi się coraz zimniej i myślimy o naszych kominkach. Zadzwoń do kominiarza wcześnie, bo gdy tylko zimne zaklęcia uderzą, wszyscy dzwonią w tym samym czasie. W niektórych rejonach lasów trudniej było zlokalizować w tym roku, nawet z dostępem do Internetu. Jazda po okolicznych obszarach wiejskich może zamieniać drewno od rolnika hobbistycznego, który po prostu wywiesza znak.

Przy bardziej otwartych pożarach w domu sprawdź, czy baterie przeciwpożarowe i przeciwpożarowe nadal działają.

Jeśli przez cały rok zostawisz swoje świąteczne lampki, sprawdź, czy przewody są elastyczne i czy wtyczki nie nagrzewają się, gdy są włączone.

Rozpocznij wymianę ekranów muchowych za pomocą okien burzowych, jeśli ich używasz. Rozkloszowanie pogody może wymagać wymiany wokół drzwi po wyschnięciu przez całe lato. W zimie zamykamy nasze okna częściej, więc upewnij się, że Twoje filtry okapu są wydajne.

Upewnij się, że twój dom nie ułożył się i że ziemia wokół domu wciąż się od niej odsuwa. Woda stale spływająca do piwnicy lub fundamentu domu to złe wieści. Możesz skończyć z mokrą zgnilizną, która może doprowadzić do suchej zgnilizny, a wtedy będziesz miał poważne kłopoty!

Wskazane jest sprawdzenie całego domu pod kątem wycieku wody lub wilgoci. Główne obszary przecieków to dach, rury spustowe z rynny, pęknięcia w tynku otaczającym twój dom i instalacje hydrauliczne w środku.

Niektórzy ludzie lubią pokrywać zewnętrzne elementy klimatyzacji, aby zminimalizować przeciągi; jeśli twój dom jest starszy, możesz pomyśleć o owinięciu zewnętrznych rur, aby zabezpieczyć je przed zamarznięciem.

Wyczyść wszystkie dywaniki szamponem, przed nadejściem mrozów. Pył jest bardziej zauważalny zimą, ponieważ mamy tendencję do bycia bardziej zamkniętym.

Na koniec nadaj oknom czystość, wówczas wtedy kiedy nadal możesz je swobodnie otwierać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne