Strona głównaOgródWskazówki dotyczące oświetlenia zewnętrznego dla Twojego domu

Wskazówki dotyczące oświetlenia zewnętrznego dla Twojego domu

Idealne oświetlenie poza domem doskonale poprawia jego piękno; jednak wybór niewłaściwego oświetlenia zewnętrznego może zepsuć całe środowisko. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj oświetlenia pasuje do Twojego domu i ogrodu. Twoje marzenie, aby wieczorem przespacerować się po ogrodzie ze światłami tworzącymi idealną atmosferę i wiatr, który powoli wieje na twoją twarz, może się spełnić; musisz tylko wiedzieć, co i jak, aby uzyskać odpowiednie oświetlenie zewnętrzne dla swojego miejsca.

Oświetlenie zewnętrzne jest również pomocne ze względów bezpieczeństwa. Kiedy dni stają się krótsze, szczególnie w zimie, oświetlenie zewnętrzne może wydłużyć dzień i radykalnie zmienić środowisko twoich zewnętrznych pomieszczeń mieszkalnych. Przy odpowiednim planowaniu możesz również stworzyć przestrzeń zewnętrzną, aby zabawiać gości.

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Oświetlenie zewnętrzne można podzielić na cztery kategorie:

Oświetlenie bezpieczeństwa: to oświetlenie służy do oświetlania wrażliwych obszarów Twojej nieruchomości. Zalecane jest jednak trzymanie go z dala od pomieszczeń mieszkalnych, aby nie przeszkadzało, ponieważ używane światła są jasne i często uruchamiane ruchem. Możesz również mieć włącznik / wyłącznik ręczny do oświetlenia, dzięki czemu możesz zastąpić automatyczne podświetlenie.

Lampki zadaniowe: ten rodzaj oświetlenia służy do określonych celów, takich jak grillowanie na zewnątrz lub chodzenie po schodach i wzdłuż ścieżek. Lampki te powinno być przechowywane między oczami a obiektem, który musi być oświetlony. Dopilnuj, aby nie oślepiał, gdyż zbyt jasne światło oślepia zamiast prowadzić.

Oświetlenie akcentujące: może to wywołać dramatyczny efekt lub podkreślić niezwykłą funkcję. Na przykład, oświetlenie może oświetlić interesujący kawałek rzeźby. Zarys można osiągnąć, utrzymując światło między obiektem a ogrodzeniem lub ścianą. Oświetlenie ogólne lub otoczenia może wyświetlać ogólne oświetlenie, aby ludzie czuli się dobrze i dobrze wyglądali.

Światło księżyca lub światło gwiazd – Możesz również naśladować światło księżyca lub światło gwiazd, aby stworzyć magiczne oświetlenie. Światło księżyca można uzyskać, umieszczając oświetlenie zewnętrzne na drzewach. Światła powinny być skierowane w dół, aby stworzyć efekt nakrapiany, tak jakby obszar był oświetlony przez księżyc w pełni. A co może być piękniejszego niż dar natury dla nas – gwiazdy w nocy! Można to naśladować, zawieszając maleńkie światła w gałęziach drzewa, tworząc lśniący baldachim w nocy lub używając migoczących świec, posypanych tu i tam w przestrzeni.

Wskazówki do zapamiętania:

Bez względu na to, jakiego rodzaju oświetlenie chcesz, pamiętaj, aby nie nadużywać go, ponieważ mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o oświetlenie. Nie używaj świateł tam, gdzie nie są one konieczne, a także możesz być subtelny, używając żarówki o niskiej mocy. Uważaj też, aby nie wysyłać światła “w górę”. Nigdy nie używaj świateł na prostych i długich trasach, takich jak efekt pasów startowych na lotnisku, co jest bardzo częstym błędem.

Unikaj używania żółtych świateł, ponieważ są one niepochlebne dla ludzi i roślin. Zamiast tego należy użyć niebiesko-białych żarówek lub zakupić światło niebieskie dla swoich urządzeń. Światła powinny być utrzymywane tam, gdzie są łatwo dostępne do wymiany żarówek. Po ustawieniu oświetlenia zewnętrznego wyjdź na zewnątrz po zmroku i rozświetl noc!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne