Strona głównaWnętrzaZwiększ jakość kąpieli pod prysznicem w swojej łazience

Zwiększ jakość kąpieli pod prysznicem w swojej łazience

Większość z nas zastanawia się czy wodę z kranu można bezpośrednio bez przegotowania spożywać. Nieco rzadziej zastanawiamy się na jakie zanieczyszczenia jesteśmy narażeni biorąc prysznic. Dlatego też w tym artykule sprawdzimy w jakich sytuacjach rozsądnym rozwiązaniem będzie filtr kranowy przeznaczony do użytku w łazience.

Filtr na kran, to rozwiązanie, które eliminuje z wody szereg zanieczyszczeń. Przede wszystkim jest to chlor oraz jego pochodne. Ponadto, mowa o pozostałościach metali ciężkich (żelazo, ołów, kadm) oraz niektórych bakteriach i grzybach.

Kiedy zdecydowanie się na filtr kranowy wydaje się rozsądnym rozwiązaniem? Z pewnością tym zagadnieniem stosunkowo często interesują się rodzice (w szczególności rodzice noworodków).  Dziecko ma wyjątkowo delikatną i wrażliwą skórę. Szacuje się, że dopiero w wieku 2-3 lat skóra dziecka jest zbliżona do tej, którą ma osoba dorosła. Zanieczyszczenia zawarte w wodzie mogę prowadzić do wysuszenia, zaczerwienienia oraz swędzenia skóry u maluszka.

Poza najmłodszymi, również osoby dorosłe mogą się skarżyć na problem skórne. W przypadku tak zwanej skóry wrażliwej zanieczyszczona woda, może wywoływać uczucie dyskomfortu a w mniej optymistycznym wypadku może prowadzić do podrażnień.

Dbanie o zdrowie to główny aspekt, z powodu, którego montowany jest filtr kranowy na prysznic. Jednak jak się okazuje czysta woda ma również wpływ na utrzymanie w czystości łazienki. Woda bogata w żelazo pozostawia na kafelkach żółtawo-rudawy nalot. Natomiast zbyt duże stężenie chloru może skutkować pozostawieniem białych plam. Zredukowanie poziomu chloru i żelaza pozwala pozbyć się problemu z utrzymaniem kafelek w czystości.

Montaż filtru kranowego to proste zadanie z jakim powinien poradzić sobie dosłownie każdy. Zastosowanie takiego rozwiązania wpływa na komfort korzystania z łazienki oraz pozwala znacząco podnieść poziom czystości wody, z której korzystamy na co dzień. Naszym zdaniem filtry na kran są drobnym dodatkiem do łazienki, który realnie wpływa na komfort i wygodę podczas codziennych kąpieli.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne