Strona głównaWnętrzaPuk puk, co jest w środku-czyli jak powstają nowoczesne obrazy na płótnie

Puk puk, co jest w środku-czyli jak powstają nowoczesne obrazy na płótnie

Kupując nowe mieszkanie, dobiegając do finiszu remontu (nawiązanie do maratonu nieprzypadkowe), czy aranżując wystrój firmy, życie stawia nas przed dylematem: jakimi dekoracjami ozdobić wnętrza? Postanowiliśmy przyjrzeć się ozdobie ściennej, która jest jednym z najpopularniejszych designerskich wyborów – dekoracji ogólnodostępnej, a zapewniającej efektowne wykończenie każdego wnętrza. Dzięki uprzejmości jednego z polskich liderów branży home decor, dziś pod lupę (dosłownie!) bierzemy obrazy na płótnie.

Obraz na płótnie – kontrola jakości

Feeby, jedna z polskich, wiodących marek wall decor, uchyliła rąbka tajemnicy i opowiedziała, jak powstają ich obrazy na płótnie canvas. Już na samym początku Przedstawiciel firmy wyjaśnił, że „w Feeby nie posiadamy stanów magazynowych, gdyż stawiamy na jakość i trwałość dekoracji. Sami przecież nie chcielibyśmy otrzymać zakurzonego lub starego produktu, każdy obraz na płótnie powstaje zatem specjalnie na zamówienie naszych klientów”. Następnie rozpoczęliśmy wycieczkę po drukarni, gdzie na płótno typu canvas nanoszone są grafiki. Spytaliśmy o szczegóły – jaka magia się tu dzieje? „Podczas druku cyfrowego używamy wyłącznie trwałych, ale nietoksycznych, bezzapachowych i bezpiecznych tuszy. Tym sposobem dbamy o zdrowie zarówno naszych pracowników, jak i odbiorców dekoracji. Dzięki temu obrazy drukowane na płótnie mogą zawisnąć i w salonie, i w pokoju dziecka.” – wyjaśnił Przedstawiciel Feeby.

Obrazy na płótnie ręcznie malowane?

W pomieszczeniu, gdzie znajdują się wydrukowane grafiki, naszym oczom ukazało się mnóstwo wzorów każdym stylu. Uwagę przykuwają zarówno nowoczesne obrazy na płótnie z motywami digital art, jak i artystyczne wariacje na temat największych dzieł sztuki. Pokusiliśmy się więc o małe wyzwanie i z bliska zerknęliśmy na wzory, które wyglądają jak obrazy na płótnie ręcznie malowane. Żywe kolory – są. Widoczna tekstura płótna – jest. Odwzorowanie detali – zachwycające. A przed nami już kolejna część dekoracji: szkielet w całej swej okazałości!

Liczy się wnętrze!

Czym jest baza tej dekoracji ściennej? „Drewniana rama MDF to wytrzymała i lekka konstrukcja bez drzazg. Pozwala ona idealnie naciągnąć płótno, które na gotowym obrazie tworzy tzw. efekt bębna. Ciekawostka? Dzięki lustrzanemu odbiciu grafiki na bokach obrazu, nie potrzebuje on dodatkowej ramy. Z doświadczenia wiemy, że tak dopracowane wykończenie dekoracji zapewnia estetyczne wnętrze” – odpowiedział Przedstawiciel Feeby.

Ten obraz składa się w jedną całość 😉

Wcześniej pod lupę wzięliśmy jeden ze wzorów, teraz rozebraliśmy obraz na płótnie na części pierwsze. Podglądnęliśmy także kontrolę jakości, jaką przechodzą dekoracje na każdym etapie produkcji. Wnioski? Wytrzymała konstrukcja, przemyślane wykończenie i żywe kolory tworzą razem ozdobę funkcjonalną i zachwycającą. Nie dziwi więc, że obrazy na płótnie cieszą się taką popularnością. Wygląda na to, że wystarczy wybrać wzór i… dekorować!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne