Strona głównaBudownictwoBudowa hali magazynowej

Budowa hali magazynowej

Zbudowanie hali magazynowej to dosyć ambitne przedsięwzięcie. Wynika to chociażby z takiego faktu, że jest to budowa o ponadprzeciętnych gabarytach. W przypadku takowej inwestycji, inwestor musi poradzić sobie z różnymi zagadnieniami. Trzeba wybrać projekt inwestycji, wykonawcę oraz zadbać o wszelkie kwestie związane z dokumentacjami. W tym artykule przedstawiamy trochę podstawowych informacji dla każdego kto przymierza się do inwestycji tego typu.

Koszt budowy hali magazynowej

Z pewnością dla każdego inwestora niezwykle ważny jest koszt takiego przedsięwzięcia. Decydując się na budowę hali magazynowej w technologii stalowej można liczyć na znaczne oszczędności w stosunku na podobnej budowy technologii tradycyjnej. Oczywiście wybór technologii, w której budynek zostanie postawiony to nie wszystko co wpływa na ostateczną cenę. Wpływ ma naprawdę spora liczba czynników. Między innymi złożoność robót ziemnych, ilość doświetleń w postaci okien, system izolacji cieplnej itd.

 O czym powinien pamiętać inwestor planujących rozpoczęcie budowy hali?

Na pewno jednym z pierwszych kroków jest sporządzenie projektu hali. Istotne jest by projekt był zgodny z miejscowym planem zagospodarowania. Oczywiście należy pamiętać o stosownym pozwoleniu na budowę. Ponadto, kluczowym elementem dla powodzenia całego projektu jest wybór kompetentnej firmy, która zrealizuję prace budowlane. Szczególnie istotnym elementem jest montaż gotowych elementów stalowych, potocznie znany pod hasłem hale przemysłowe montaż. Po wybudowaniu hali w stanie surowym bądź w stanie deweloperskim pozostaje wykończenie pomieszczenia tak by było przystosowane do codziennej pracy (dostosowanie do specyfiki procesów jakie będą zachodziły w nowo wybudowanym magazynie). Na pewno szczególnie istotnym elementem w końcowym etapie wykańczania jest przystosowanie hali do wymogów wynikających z przepisów BHP. Poza tym jednym z końcowych elementów jest zagospodarowanie przestrzeni wokół nowego budynku mowa tutaj o zieleni, drogach wewnętrznych oraz parkingu.

Podsumowując, budowa hali magazynowej to skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga dokładnej analizy jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne