Strona głównaWnętrzaCzym charakteryzują się wysokiej jakości wykładziny biurowe

Czym charakteryzują się wysokiej jakości wykładziny biurowe

Wykładziny już na stałe zagościły w przestrzeniach biurowych na całym świecie. Jest to materiał bardzo ceniony za nieprzeciętne właściwości wytrzymałościowe. Ponadto, wykładziny wyglądają bardzo estetycznie (a nawet elegancko!), dzięki czemu wykładziny są z powodzeniem wykorzystywany w hotelach oraz różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej. Znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie od aranżacji wnętrza wymaga się bezkompromisowego podejścia zarówno do estetyki jak i do aspektów związanych z użytecznością.

Wytrzymały materiał

Wykładziny w biurze narażone są na intensywne użytkowanie. W związku z czym materiał powinien charakteryzować się podwyższoną odpornością na ugniatanie i ścieranie. Rekomendowane wykładziny z reguły mają wysoką gramaturę oraz są wykonane ze sztucznego włókna bardzo dobrze radzącego sobie z intensywnym użytkowaniem. W przypadku wykładzin o niskiej jakości niestety już po kilku miesiącach materiał staje się spłaszczony i traci swoje walory estetyczne, natomiast stawiając na wykładziny obiektowe wysokiej jakości nawet przy dużych obciążeniach włókno zachowuje na długo kolor, kształt i formę.

Znakomite właściwości akustyczne

Ponadto, wysokiej jakości wykładziny wykorzystują podłoże z pianki poliuretanowej co ma duży wpływ na właściwości akustyczne. Wysokiej jakości wykładziny biurowe pochłaniają nawet 31dB, dzięki czemu można powiedzieć, że pochłaniają nawet 50% więcej hałasu niż tak zwane podłogi twarde.

Ekologiczne podejście

Współczesne wykładziny podłogowe od renomowanych producentów są wykonane z materiałów pochodzących z recyklngu. Co ciekawe poliuretan służący do wykonania wykładziny nawet w 90% może pochodzić z odzysku. W związku z czym postawienie na wykładziny biurowe znakomicie wpisuje się w wizję prowadzenia firmy w zgodzie z rozsądnym podejściem do ekologii.

Estetyka

Nie można także przejść obojętnie wobec właściwości estetycznych. Wykładziny opanowały biura na całym świecie, gdyż po prostu znakomicie wyglądają. Nadają przestrzeni biurowej estetycznego i profesjonalnego wizerunku. Znakomicie pasują zarówno do małych biur jak i do dużych przestrzeni biurowych typu open space.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne