Strona głównaUncategorizedPrzytulny salon inspiracje podstawą koncepcji wnętrza

Przytulny salon inspiracje podstawą koncepcji wnętrza

W jakim pomieszczeniu waszego wnętrza spędzacie najwięcej czasu? Nie siła się nie zgodzić, że w większości przypadków chodzi o pokój dzienny. Przytulny salon to podstawa dobrze zagospodarowanego wnętrza. Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykreować inspiracje Twojego idealnego salonu to przeczytaj ten wpis do końca!

Inspiracje – Jak urządzić przytulny salon?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, salon to jedno z najważniejszych wnętrz w całym mieszkaniu i jego aranżacji warto poświęcić szczególną uwagę i trochę więcej czasu. Dlaczego? Po pierwsze salon to niczym serce mieszkania, tu rodzina razem spędza czas – jest to niczym neutralny teren dla wszystkich domowników. Po drugie salon jest najczęściej wybierany do odpoczynku w środku dnia. A więc salon powinien być przyjemny i sprzyjający wypoczynku.

Od czego zacząć?

A zaczniemy od podstaw – kolory i materiały. Żeby stworzyć przytulny salon, wystarczy działać wedle zasady swoich upodobań. Zanim zaczniesz zastanawiać się nad własną aranżacją, poszukaj możliwości zbadać sprawę i „wypróbować” różne kolorystyki wnętrz (możesz zorganizować wyjazd do IKEA albo odwiedzić znajomych). Najczęściej wybiera się dosyć proste kolory, na przykład biel, szarość, beż, niebieski i kilka innych w postaci akcentowych elementów.

Inspiracje o których warto pamiętać?

Kiedy już wiesz, jaką paletę kolorystyczną użyjesz, postaraj się zastanowić, w jakich miejscach salonu czegoś brakuje. Może to być pusta ściana, nieskończony zakątek czy też po prostu będziesz czuć, że coś Ci nie leży. Oto zidentyfikowaliśmy miejsca na najważniejsze rzeczy w całym salonie – dodatki! Ramki do zdjęć, wazony, figurki oraz inne elementy dekoracyjne to najlepszy sposób na zapełnienie pustek i wykreowanie przytulnej przestrzeni!

Przytulny salon – nie zapomnij o najważniejszym!

Salon to miejsce spotkań całej rodziny, tu dzieje się najwięcej. Właśnie dlatego tak ważne jest, by ta przestrzeń była przyjazna do spędzania dłuższego czasu. Zastanawiasz się nad odświeżeniem swojego pokoju dziennego? W takim razie specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka prostych rad, które pomogą Ci stworzyć przytulny salon Twoich marzeń!

Tworzymy inspiracje w swoim domu!

Otóż przestrzeń dzienna mieszkania to bardzo ważne miejsce, dlatego do jej aranżacji warto podchodzić ze szczególną troską. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, salon to najczęściej miejsce spotkań i wspólnego wypoczynku rodziny, a więc to miejsce powinno być przyjazne dla każdego. Zachowanie neutralnej tonacji kolorów pozwoli Ci stworzyć uniwersalną przestrzeń, która będzie sprzyjać integracji i wypoczynku. Do takich kolorów należą między innymi biały, szary, beżowy, pastelowe odcienie innych barw. Również do aranżacji salonu doskonale pasują naturalne materiały, które swoją fakturą będą potęgować naturalny klimat wnętrza.

Inspiracje o dodatkach i dekoracjach

Salon to także doskonałe miejsce, by spełniać swoje najśmielsze zachcianki. Otóż jeśli bardzo pragniesz mocnego koloru lub ciekawej dekoracji śmiało dodaj to do pokoju dziennego. Oczywiście warto zachować ramy rozsądku i wprowadzać dekoracje z pełną świadomością ich dopasowania do wnętrza. Na przykład, jeśli podoba Ci się modny w tym kolor Classic Blue, możesz dodać go w postaci tekstyliów, obrazów albo drobiazgów typu świeczników czy ramek na zdjęcia. W taki sposób te mocne akcenty zawsze będą łatwo wymienne i w każdej chwili będziesz w stanie całkowicie zmienić aranżację, opierając się na uniwersalność swojego wystroju. Nie zapominaj również o roślinach to podstawa, która pomoże Ci stworzyć wprawdzie przytulny salon!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne