Strona głównaWnętrzaWykładziny biurowe zamiast paneli lub zwykłej posadzki – czy do dobry pomysł?

Wykładziny biurowe zamiast paneli lub zwykłej posadzki – czy do dobry pomysł?

W nowoczesnych powierzchniach biurowych architekci decydują się na montaż wykładziny biurowej. Panele winylowe lub zwykła posadzka to rozwiązania, które raczej przegrywają batalię o miano najlepszej podłogi do biura. Jakimi zaletami charakteryzują się panele biurowe i dlaczego warto na nie postawić?

Posadzki i panele to rozwiązania, które coraz częściej ustępują miejsca wykładzinie

Posadzki raczej kojarzą się z dużymi powierzchniami o dużym natężeniu ruchu pieszego. Gdy mówimy o szkole, budynku użyteczności publicznej lub galerii handlowej to tam rzeczywiście posadzka spełni swoją rolę. Jednak w przypadku biur raczej wymagamy rozwiązań z nieco wyższej półki.

Z kolei panele to rozwiązanie, które przede wszystkim kojarzy się z urządzeniem mieszkania. Fakt, że ładne panele winylowe lub drewniane potrafią wyglądać bardzo estetycznie, ale nie są tak funkcjonalne jak wykładzina. Poza tym, nie dają tak przytulnej atmosfery.

Dlaczego warto postawić na wykładzinę biurową?

Specjalna wykładzina biurowa charakteryzuje się wyjątkowo dobrymi właściwościami akustycznymi, dzięki czemu bardzo dobrze wygłusza pomieszczenie co sprzyja efektywnej pracy. Poza tym, jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Jest też ceniona za nienaganną estetykę. Po prostu bardzo dobrze wpisuje się w aktualne trendy urządzania biur. Powierzchnie na całym świecie są urządzane za pomocą wykładziny co wygląda bardzo elegancko i na pewno nie ustępuje podłodze wyłożonej panelami.

Co szczególnie istotne, wykładzina biurowa jest odporna na odkształcenia, dzięki czemu może być z powodzeniem intensywnie eksploatowana. Nawet przy dużych obciążeniach włókno zachowuje swój kolor i formę. Co ciekawe, wykładzina tego typu jest z reguły tworzona z poliuretanu pochodzącego w większości z odzysku co jest przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.

Podsumowując, posadzki oraz panele to rozwiązania, które coraz częściej ustępują miejsca wykładzinie. Wykładzina biurowa charakteryzuje się listą wyraźnych zalet dzięki, dzięki czemu możemy ją spotkać w powierzchniach biurowych na całym świecie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne