Strona głównaWnętrzaŚwiąteczne dekoracje w domu

Świąteczne dekoracje w domu

Świąteczna dekoracja wnętrz na Boże Narodzenie to już nasza tradycja i nie chodzi tu jedynie o ubranie choinki. Grudzień to czas, w którym w naszych domach czuć zapach drewna i lasu, a ozdoby tworzą wyjątkowy, przytulny nastrój. Okazuje się, że elementy dekoracyjne można dobrać zgodnie do stylu, jaki panuje w mieszkaniu, by całość była nietuzinkowa, ale jednak spójna. Co roku projektanci wnętrz dyktują również trendy, bo moda jest obecna także na święta.

Dodatki, które tworzą świąteczny nastrój

Dekoracyjne dzwonki, gwiazdy, renifery, świetlne girlandy, zasłony, ledowe lampiony, świeczniki, poduchy, pledy czy obrusy, to tylko niektóre dodatki, które obowiązkowo zdobią większość salonów w okresie przedświątecznym. Już w listopadzie w sklepach można zaopatrzyć się w większość takich gadżetów – potwierdza architekt wnętrz. Białystok, Warszawa czy Poznań, rejon naszego kraju tak naprawdę nie ma znaczenia, do wszędzie aranżacje wnętrz na święta wyglądają bardzo podobnie.

Świąteczne kolory

Boże Narodzenie wiąże się z symbolicznymi kolorami. Dodatki niech będą przede wszystkim czerwone. Można dołączyć do nich elementy złote, białe, srebrne, w barwie butelkowej zieleni. W kwestii świątecznych ozdób panuje całkowita dowolność. Ważne jednak, by dobrać je kolorystycznie i stworzyć pewnego rodzaju spójność z całym wystrojem. W stylu nowoczesnym doskonale sprawdzą się dodatki białe oraz srebrne, w tym loftowym stawiajmy raczej na złoto. Wystrój klasyczny i retro nie ma żadnych ograniczeń, w takich może panować istny misz masz.

Świąteczna moda

Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszy się tzw. las w słoiku. W formie świątecznej można nabyć choinkę w szklanym opakowaniu. To rękodzieła, które dosłownie zachwycają, są też świetnym pomysłem na prezent.

W trendach ostatnich lat są też białe choinki. Najlepiej, jeśli są to sztuczne drzewka. Nie trzeba ich dodatkowo ozdabiać, ewentualnie można posypać je brokatem albo dodać delikatne lampki o ciepłym odcieniu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne