Strona głównaMebleMeble metalowe w różnych zastosowaniach

Meble metalowe w różnych zastosowaniach

Szafy ubraniowe

W miejscach gdzie pracują lub przebywają ludzie niezbędnym elementem wyposażenia są szafy ubraniowe. Meble metalowe to najpopularniejsze i najbardziej polecane wyposażenie pomieszczeń socjalnych, szkół czy obiektach sportowych. PROMAG S.A. oferuje wszelkiego rodzaju szafy i szafki, które dzięki swojej funkcjonalności i estetyczności pozwolą na wyposażenie każdego wnętrza wedle potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. PROMAG S.A. to polski producent mebli metalowych oferujący produkty najwyższej jakości. Największą zaletą metalowych mebli socjalnych jest połączenie trwałości i solidności z zasadami ergonomii z zachowaniem dbałości o obowiązujące normy i przepisów. Oferta jest dopasowana dla przyszłych użytkowników różnych obiektów.

Szafki basenowe i szafki na siłownię

Metalowe szafy PROMAG S.A. doskonale sprawdzą się, jako miejsce do przechowywania rzeczy osobistych dla osób odwiedzających baseny, siłownie czy Aquaparki.
Dla użytkowników obiektów sportowych bardzo ważna jest niezawodność i funkcjonalność szafek.

Szczególnie istotne bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy dlatego tak istotne jest poprawne działanie zamka, który zabezpiecza przechowywane rzeczy. Dzięki cylindrycznym zamkom zarówno jedno- czy trzypunktowym pozostawione na czas treningów i wypoczynku przedmioty będą bezpieczne.

Szafy wyposażone są w takie udogodnienia jak stała półka, która umożliwia pozostawienie rzeczy ułożonych – brak konieczności pozostawiania rzeczy na butach. Półka może być również wykorzystana, jako bezpieczne miejsce gdzie można odłożyć biżuterię czy zegarek. Szafy wyposażone są w drążki z haczykami, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym, umożliwiają powieszenie wierzchniego okrycia.

W przypadku ograniczonej przestrzeni polecane są szafki basenowe typu L, które dzięki praktycznemu układowi „L” pozwalają na zwiększenie wykorzystanej przestrzeni na szafy ubraniowe. Meble metalowe to zwiększona trwałość, a więc i obniżenie kosztów poprzez minimalizację prawdopodobieństwa częstego wymieniania uszkodzonych szaf.

Szafy socjalne bhp i szafki dwudzielne

Szafy dwudzielne są bardzo przydatne szczególnie w zakładach pracy, które umożliwiają oddzielenie odzieży czystej od brudnej. W przypadku, kiedy powierzchnia pomieszczenia socjalnego jest ograniczona, a każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, jest to doskonałe rozwiązanie. W tych szafach również zastosowane są wysokiej, jakości zamki cylindryczne – trzypunktowe, jak i półka wraz z drążkami i haczykami na odzież.

Dla miejsc gdzie szczególnie ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu czystości, polecane są szafy ubraniowe z daszkiem jak lub szaf na nóżkach. Pochyły daszek umożliwia łatwe czyszczenie powierzchni m.in. ścieranie kurzu.  Jednocześnie szafy na nóżkach umożliwiają wyczyszczenie podłogi pod nimi. Warto zwrócić też uwagę czy szafy wyposażone są
w regulatory, które pozwalają na ich poziomowanie.

Dodatkowo PROMAG S.A. oferuje szafy skrytkowe, które dzięki różnym rozmiarom są przystosowane do przechowywania przedmiotów o różnych gabarytach. W ofercie znajdują się również szafy personalne SP, które zostały zaprojektowane z myślą o bezpiecznym przechowywaniu rzeczy osobistych w zakładach pracy, obiektach sportowych i handlowych czy na dworcach. Charakteryzują się one konstrukcją z wysokiej, jakości blachy stalowej.

Szafki bhp z ławką (siedziskiem)

W ofercie PROMAG S.A. znajduje się szeroki wybór ławek pod szafy socjalne. Klasyczne ławki jednostronne, dwustronne oraz wysuwane ławki, które pozwalają na maksymalizację dostępnej przestrzeni poprzez schowanie nieużywanego siedziska pod ławkę. Dostępne
są również ławki z dodatkową półką na obuwie, co umożliwia zachowanie porządku w szatni
i oddzielenie przechowywania butów od odzieży. Ławki pod szafki bhp ułatwiają
i przyspieszają proces przebierania się zarówno w miejscu pracy jak i w obiektach sportowych. Do wielu szaf możliwe jest zamontowanie ławki dopasowanej do potrzeb.

Bardzo istotnym aspektem jest również odporność ławek na uszkodzenia spowodowanych nadmierną wilgocią. W ofercie znajdują się również ławki z listwami z tworzywa sztucznego, które są odporne na wilgoć. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane przy szafkach basenowych.

Ławki wolnostojące i ławki z wieszakami

Alternatywą dla ławek montowanych pod szafkami są ławki wolnostojące. W odróżnieniu do szaf pod ławki, ławki wolnostojące jak sama nazwa wskazuje, mogą stać w dowolnym miejscu w szatni, co umożliwia optymalizację wykorzystania przestrzeni wedle potrzeb użytkowników. Wieszaki umożliwiają powieszenie odzieży lub np. ręcznika podczas wizyt na basenie lub siłowni.

Szafy do zadań specjalnych – brudniki

W wielu zakładach pracy niezbędne jest wyodrębnienie miejsca na składowanie brudnej odzieży. Brudnik umożliwia wydzielenie miejsca gdzie pracownicy będą mogli składować odzież roboczą przeznaczoną do czyszczenia. Uchylna klapka pozwala na komfort
w użytkowaniu i jednocześnie uniemożliwia wyjęcie już wrzuconej odzieży. Szafa wyposażona jest w specjalne zaczepy umożliwiające zawieszenie worka na brudne ubrania robocze. Brudniki dostępne są w wersji z daszkiem lub bez daszka. Szafa brudnik z daszkiem to łatwy sposób na utrzymanie czystości, pochyła ścianka umożliwia szybkie i komfortowe czyszczenie powierzchni w pomieszczeniach gdzie czystość jest szczególnie istotna.

Szafki szkolne ubraniowe i skrytkowe

Oferta specjalna przygotowana z myślą o uczniach pozwala na zapewnienie ergonomii poprzez dopasowanie wielkości szaf z myślą o najmłodszych uczniach. Wysokość szaf wynosi 1700 mm, co umożliwia, aby każdy uczeń był w stanie samodzielnie z niej korzystać. Szafki są wyposażone w półki umożliwiające przechowywanie książek czy butów oddzielnie od reszty rzeczy. W szafce zamontowane są również haczyki, na których uczniowie mogą pozostawić swoje wierzchnie okrycia.

Natomiast szafki skrytkowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Bogata oferta kolorystyczna pozwala na aranżację wnętrza w różnokolorowe, dostępne
z palety wersje szafek. W przypadku tych szaf również istnieje możliwość wyboru wersji
z daszkiem, która ułatwia utrzymywanie mebli w czystości – łatwe usuwanie kurzu
z powierzchni.

Wyposażenie szafek bhp

Dla pomieszczeń socjalnych czy szatni dobrze wyposażona szafa bhp to klucz do sukcesu podczas aranżacji wnętrza. PROMAG S.A. oferuje wiele udogodnień zarówno w standardzie jak i bogaty wybór, jeśli chodzi o wyposażenie szatni w szafy ubraniowe.

 • stała półka, stabilna konstrukcja gwarantuje długi czas użytkowania
 • drążek z haczykami umożliwia powieszenie odzieży, co zapobiega jej gnieceniu
  i ułatwia organizację miejsca w szafie bhp
 • wizytownik – praktyczny wizytownik umieszczony na drzwiach
 • naklejki na szafy – ułatwienie w przypisaniu konkretnej szafki do konkretnego użytkownika; możliwość wykorzystania naklejek 3D, foli lub malowania
 • otwory wentylacyjne – ułatwiają cyrkulację powietrza i zapewniają wentylację wewnątrz szafy
 • zamek cylindryczny jedno lub trzypunktowy – szafy bhp wyposażone w taki zamek to bezpieczne przechowywanie odzieży i rzeczy osobistych
 • pionowa przegroda dzieląca komorę – zapewnia utrzymanie porządku wewnątrz szafy oraz umożliwia oddzielenie odzieży brudnej od czystej
 • Ławki – to idealne uzupełnienie szaf ubraniowych. Umożliwiają zwiększenie komfortu podczas przebierania się – wygoda przede wszystkim
 • Nadstawki do szaf ubraniowych – dodatkowe miejsce do przechowywania dla szaf bhp

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne