Strona głównaBez kategoriiSkup aut a stan techniczny pojazdu. Czy każde auto nadaje się do...

Skup aut a stan techniczny pojazdu. Czy każde auto nadaje się do sprzedaży?

Skupy aut cieszą się dużą popularnością ze względu na uproszczone formalności i szybką realizację transakcji. Czy jednak można do nich udać się z dosłownie każdym pojazdem? A co z samochodami wybrakowanymi lub powypadkowymi? Sprawdź, z jakim towarem możesz udać się do skupu, by uzyskać korzystną wycenę.

Czy skup aut sprawdza stan techniczny samochodu? 

Jak najbardziej. Nikt nie kupuje kota w worku. Dlatego warto mieć przy sobie historię serwisową, która wykaże wszystkie przeprowadzone naprawy, regenerację lub wymianę poszczególnych elementów czy odbyte przeglądy. Są one doskonałym świadectwem ogólnego stanu technicznego samochodu, co na pewno docenią pracownicy. 

Należy przy tym wiedzieć, że zakupiony przez skup pojazd zostaje zdemontowany na auto części używane. To właśnie na tym zarabiają, więc znajomość rzeczywistej sprawności sprzętów jest niezwykle ważna. I z całą pewnością zostanie ona dokładnie sprawdzona, choć nie zajmuje to tak naprawdę wiele czasu. 

Czy można oddać zniszczone auto do skupu? 

W takim razie rodzi się wątpliwość, czy warto udać się do skupu z autem powypadkowym. Na szczęście nie trzeba się tym w ogóle przejmować. Stacje demontażu przyjmą nawet bardzo zniszczony pojazd. Wynika to z faktu, że zawsze znajdzie się przynajmniej parę części, które po regeneracji mogą z powodzeniem trafić na rynek wtórny. Reszta zniszczonego samochodu zostanie przeznaczona na złom. Wbrew pozorom na tym też można trochę zarobić, jeśli ma się odpowiednio dużo czasu. A skup uszkodzonych aut właśnie na tym opiera swój plan biznesowy. 

Przy okazji przypominamy, że oddawany na złom samochód musi mieć przynajmniej 90% masy wpisanej do dowodu rejestracyjnego. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że można z nich wymontować na własną rękę niektóre elementy, jak np.: 

  • radio, 
  • bezpieczniki, 
  • akumulator, 
  • zegar, 
  • panele sterowania, 
  • szyby, 
  • przekaźniki, 
  • obudowy lamp. 

Nadają się one do sprzedaży osobno i z pewnością znajdzie się na nie chętnego kupca. Po przekroczeniu granicy 90% masy należy jednak liczyć się z tym, że skup potrąci z ceny sprzedaży koszt każdego brakującego kilograma. 

Czy opłaca się oddawać sprawne auta do skupu? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak jednoznaczna, jak w przypadku pojazdów zniszczonych. Wynika to z faktu, że na pojazdy w dobrym stanie technicznym jest duże zapotrzebowanie na rynku. Ich sprzedaż jest więc stosunkowo łatwa. Wystarczy jedynie wykazać się cierpliwością, poczekać na okazję i spędzić trochę czasu na zaprezentowaniu auta potencjalnym kupcom. 

Jeśli jednak komuś zależy na czasie, to należy poważnie zastanowić się nad skupem. Dzięki temu pieniądze trafiają na konto jeszcze tego samego dnia. Co więcej, można zażądać gotówki do ręki. Wobec tego stanowi realną alternatywę dla sprzedaży podmiotom prywatnym. 

Zainteresowanych profesjonalnym skupem uszkodzonych aut zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami marki Scrabcar. Pomogą oni w podjęciu najkorzystniejszej decyzji. Na dodatek każdy może liczyć na uczciwą wycenę posiadanego pojazdu, niezależnie od jego stanu technicznego. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne