Strona głównaWnętrzaPiękne oblicza łazienek

Piękne oblicza łazienek

Łazienka jest miejscem, w którym relaksujemy się po długim dniu pracy, ładujemy baterie, a nawet odnajdujemy spokój umysłu – dlatego tak ważne jest, by była to przestrzeń świetnie zaaranżowana, po prostu estetyczna. Styl, komfort, użytkowość – to cechy, które powinna spełniać nasza łazienka. To ważne pomieszczenie w naszym mieszkaniu może mieć wiele twarzy – przyjrzyjmy się bliżej trzem pomysłom na piękne aranżacje wnętrza łazienki.

Łazienka w stylu ludowym 

Prostota, naturalność i nawiązania do tradycji zyskują na popularności w aranżacjach przestrzeni łazienkowych. Styl ludowy w aranżacji wnętrza definiują rzeźbione skrzynie, misy, dzbany, żywa zieleń. Także lustra w ciężkich ramach znajdą tu swoje miejsce. Ciężkie, klonowe lub dębowe meble z marmurowym blatem to kolejny aspekt stylistyczny na który możemy zwrócić uwagę. Wanna, umywalka, prysznic – powinny w swojej formie nawiązywać do dawnych form. W łazienkach w stylu rustykalno-ludowym wyśmienicie wyglądają ciężkie żeliwne umywalki i metalowe wanny, ustawione w środku pomieszczenia. Doskonałymi dodatkami w takiej łazience są drewniane tary do prania, drewniane mydelniczki, zydelki i ławy.

Łazienka w stylu skandynawskim

Kreatywne wykorzystanie światła w budowaniu niepowtarzalnego północnego klimatu, to znak rozpoznawczy stylu skandynawskiego. Tu łączą się delikatne akcenty dekoracyjnego oświetlenia, które ociepla wybrane elementy, z chłodnym, prostym oświetleniem głównym.

W stonowanej łazience w stylu skandynawskim światło podróżuje bez przeszkód – pomagają mu w tym białe płaszczyzny, minimalistyczne wykończenie, przeszklone przestrzenie i wiele rozwiązań odbijających promienie świetlne. Wszystko to składa się na efekt powiększenia wizualnego naszej łazienki.

Na paletą kolorów jaką operujemy w urządzaniu łazienki w stylu skandynawskim składa się przede wszystkim szarość i biel. Tradycyjnie ściany malujemy na biało, ale można także zdecydować się na płytki, które dobrze sprawdzają się w wilgotnym otoczeniu. Możemy wybrać także delikatne wzory na podłodze i ścianach, by nadać łazience charakteru i uniknąć monotonii. Innym doskonałym sposobem na urozmaicenie charakteru skandynawskiej łazienki są różnego rodzaju dodatki. Tutaj powinniśmy skierować swoją uwagę w kierunku takich materiałów jak szkło, drewno, kamień, wełna oraz bawełna. We wnętrzach utrzymanych w tym stylu często możemy zobaczyć też meble w stylu vintage, bohema, a także odnowione meble, które zyskują tam nowe życie.

Łazienka w stylu nowoczesnym

 

W tym stylu do minimum powinniśmy ograniczyć elementy dekoracyjne. Decydując się na stylistykę nowoczesną stawiamy na aluminium, chrom, czyste szkło, a nawet nagi beton. Przestrzeń naszej łazienki powinna sprawiać wrażenie pustej, głębokiej i transparentnej. W tym stylu kolorystycznie dominuje biel i szarość, ale w przeciwieństwie do stylistyki skandynawskiej, jest ona chłodna i pozbawiona zbędnych ozdób.  Armatura powinna mieć ostre, geometryczne kształty i wykorzystywać technologię fotokomórkową.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne