Strona głównaBudownictwoOsuszanie mieszkania

Osuszanie mieszkania

Zbyt wysoki poziom wilgoci w budynku spowodowany jest często niesprawną albo źle wykonaną wentylacją pomieszczeń. Może być również skutkiem awarii instalacji wodnej i zalania mieszkania albo nieszczelnością dachu. Niekiedy zalanie mieszkania jest wynikiem powodzi albo pożaru. Wilgoć sprawia, że na ścianach pojawiają się nieestetyczne plamy, ale zagraża również ludzkiemu zdrowiu, gdyż umożliwia rozwój groźnym grzybom i pleśni. Jest też niebezpieczne dla całego budynku, negatywnie wpływając na trwałość materiałów, z którego jest wykonany. Zalana izolacja przestaje spełniać swoją funkcję i zwiększa rachunki za ogrzewanie, a pod wpływem wody niszczą się tynki, farby, ale też listy przypodłogowe i meble. To sytuacja nie do pozazdroszczenia, ale na szczęście istnieją firmy, które osuszają zawilgocone mieszkania, takie jak https://dry-service.pl/osuszanie/osuszanie-budynkow.

Osuszanie mieszkania rozpoczyna się od oględzin, by jak najdokładniej dopasować proces do zastanej sytuacji. Cena takiej usługi zależy od powierzchni i stopnia zawilgocenia mieszkania, dodatkowo można poprosić o wstępną wycenę, by wiedzieć, na jaki koszt należy się przygotować. Same oględziny oferowane są bezpłatnie. Podczas osuszania używa się specjalistycznego sprzętu dobranego zgodnie z wynikami oględzin, dopasowanego do sytuacji w mieszkaniu. Wtedy też określa się najefektywniejszą metodę osuszania. Przed i po zakończeniu procesu przeprowadza się pomiary wilgotności. Aby możliwe było rozpoczęcie prac, należy odsunąć od ścian meble, zdemontować listwy przypodłogowe i w razie potrzeby zdemontować plecy szaf wnękowych, by móc dostać się do ściany.

Na to, ile czasu zajmie osuszanie mieszkania, ma wpływ nie tylko rodzaj czy stopień zawilgocenia, ale też materiał, z jakiego wykonano mury oraz rodzaj użytych farb i tynków. Znaczenie ma także grubość ścian i wylewki, a także wielkość zalanej powierzchni. Na szczęście, profesjonaliści potrafią poradzić sobie z każdym przypadkiem, więc warto oddać zalane mieszkanie w ich ręce. Samodzielnie próby osuszania nie przyniosą rezultatów – bez sprzętu i wiedzy nie jesteśmy w stanie pozbyć się wody ze ścian i spod podłogi.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne