Strona głównaWnętrzaCzym się charakteryzuje pokój dziecięcy?

Czym się charakteryzuje pokój dziecięcy?

Jakich charakterystycznych elementów nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym. Jak mądrze zagospodarować tą przestrzeń tak aby była doskonałym miejscem zarówno do nauki jak i do zabawy. Pomysłów z pewnością jest wiele, niektóre z nich postaramy się przedstawić w niniejszym artykule.

Koncepcja urządzenia pokoju zależy od wieku dziecka i wielkości pokoju

Każdy ma inną koncepcje idealnego pokoju dziecięcego. Na pewno wiele zależy od metrażu pomieszczenia, które będzie służyło jako pokój dziecięcy. Drugi czynnik, który bez wątpienia mocno wpływa na wizje pokoju to wiek dziecka. Zupełnie inaczej trzeba podejść do projektu pokoju dla niemowlaka, inaczej dla małego dziecka i zupełnie inaczej gdy rozmawiamy o nastolatkach.

Wyposażenie pokoju w zależności od wieku

Jakich elementów nie może zabraknąć w zależności od wieku dziecka? W pokoju dla niemowlaka trzeba pamiętać o takich meblach jak: łóżeczko dla niemowląt, krzesełko do karmienia, komoda do przewijania oraz mata do zabawy.

W wieku dziecięcym ważne jest zadbanie o pojemniki służące przechowywaniu zabawek oraz funkcjonalne miejsce do odrabiania lekcji. Na pewno nie może zabraknąć biurka, fotela oraz regałów lub półek na książki. Idealnym dopełnieniem projektu są małe mebelki, które są przystosowane do wzrostu dziecka. Miłym akcentem jest np. niewielki stolik z krzesełkiem.

W wieku nastoletnim pokój przybiera postać funkcjonalnego miejsca które jest ostoją prywatności i miejscem do nauki.  Małe łóżeczko powinno być zastąpione sofą. Pojemniki z zabawkami ustępują miejsca funkcjonalnej szafie. Natomiast biurko staje się najważniejszym miejscem w pokoju przy którym każdego dnia dziecko może w komfortowych warunkach zająć się obowiązkami.

Porządek

Mówiąc o wyposażeniu pokoju dziecięcego nie można pominąć tematu porządku, gdyż to właśnie w tej materii często jest problem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.. stosy zabawek. Dzieci uwielbiają zabawki i niemal każdy pokój dziecięcy szybko zamienia się w kolorową krainę zabawy nad którą ciężko zapanować. Aby jednak panował ład i porządek warto wyposażyć pokój w gustowne pojemniki na zabawki. Dopełnieniem całości będą regały oraz półeczki na których nowe zabawki będą się dumnie prezentowały.

Na koniec warto podkreślić że pokój dziecka to niemal oddzielne miejsce w mieszkaniu, które powinno mieć swój własny styl oddający osobowość dziecka. Zanim przejdziemy do projektowania należy zaczerpnąć dużej dawki inspiracji, jednocześnie wsłuchując się w potrzeby dziecka.

Na stronie https://sarenka.eu/ znajdziemy gotowe projekty pokoi dziecięcych wnętrz z linkami do zakupu wybranych mebelków.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne