Strona głównaOgródOgrzewanie basenu pompą ciepła

Ogrzewanie basenu pompą ciepła

W polskich warunkach atmosferycznych liczba dni, w których można korzystać z basenu na świeżym powietrzu jest mocno ograniczona. Nawet w okresie lata często bywa zapotrzebowanie na ogrzewanie wody basenowej. Zanim zdecydujemy się na basen warto zapoznać się z dostępnymi na rynku możliwościami w zakresie podgrzewania wody.

Budowa i ogrzewanie basenu za pomocą pompy ciepła

Budowa zewnętrznych basenów w naszym kraju cieszy się umiarkowaną popularnością. Głównie swoje zastosowanie znajdują w pobliżu hoteli oraz w prywatnych ogrodach przydomowych. Niezależnie od położenia inwestycji, budowa zewnętrznego basenu w naszej szerokości geograficznej wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na metody ogrzewania wody. W niniejszym artykule chcemy lekko przybliżyć jedną z możliwości jaką są pompy ciepła zaprojektowane specjalnie do podgrzewania wody basenowej.

Pompa ciepła jest zbudowana z obiegu pomiędzy pompą a wodą basenową. Pompa pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego i wykorzystuje je do ogrzania wody w basenie. W tego rodzaju urządzaniach stosuje się skraplacz mogący pracować bezpośrednio na wodzie, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej efektywności COP.

Koszty wynikające z poboru prądu są stosunkowo niskie. Porównując zastosowanie pompy do kotła gazowego/olejowego oraz do tradycyjnej grzałki elektrycznej, proponowane rozwiązanie okazuje się wielokrotnie tańsze w codziennym użytkowaniu. Sterowanie ogrzewaniem basenu może być automatyczne, tak aby optymalnie wykorzystać nasłonecznienie oraz ewentualne straty ciepła podczas gdy basen jest nie użytkowany. Jednocześnie warto podkreślić że zastosowanie pompy ciepła świetnie się sprawdzi wszędzie tam gdzie brakuje odpowiedniego nasłonecznienia.

Podsumowując, zastosowanie pompy ciepła w zewnętrznym zbiorniku wodnym to doskonałe rozwiązanie pozwalające cieszyć się czasem spędzonym w basenie nawet w chłodniejsze dni.  Kolejne zalety zastosowania pompy ciepła to oszczędność i wygoda w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.

Więcej informacji na temat pomp ciepła można znaleźć na https://akvafalo-polska.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne