Strona głównaOgródKilka praktycznych pomysłów na projektowanie krajobrazu

Kilka praktycznych pomysłów na projektowanie krajobrazu

Projektowanie własnego krajobrazu może być zarówno ekscytujące, jak i wymagające. Jeśli rozważasz taki projekt, oto kilka praktycznych pomysłów i sugestii.

Planowanie projektu

Planowanie projektu krajobrazu jest pierwszym i najważniejszym krokiem. Poświęć czas na zebranie informacji potrzebnych do podjęcia decyzji dotyczących elementów, które chcesz uwzględnić w projekcie krajobrazu. Czy chcesz mieć taras, patio, ścieżki dla pieszych, chodniki, staw? Jakiego rodzaju rośliny, drzewa, kwiaty i okrywę naziemną chcesz użyć? Powinieneś badać książki, artykuły i czasopisma dotyczące projektowania krajobrazu, aby pomóc Ci podjąć te decyzje. To się opłaca w końcu, oszczędzając pieniądze, czas i frustrację, a następnie utworzysz pięknie wykończony projekt, z którego będziesz dumny.

Projektowanie

Projektowanie krajobrazu to Twój następny krok. Będziesz musiał zaprojektować układ obszaru do zagospodarowania, jak najbliżej skali i dokładnych pomiarów. Wiele przewodników planowania projektowania krajobrazu, które podadzą ci instrukcje krok po kroku, są dostępne w Internecie za darmo, a książki i książki elektroniczne są obfite. Po zakończeniu projektowania układu krajobrazu możesz zacząć umieszczać swoje elementy na planszy. Powinien to być twój pierwszy lub wstępny plan, a wraz z upływem czasu zmiany mogą zostać przeniesione do drugorzędnych lub zaktualizowanych planów. Często zmienia się twój umysł. Po tym wszystkim jest to tylko na papierze i nie wydałeś żadnych pieniędzy ani nie wykonałeś jeszcze żadnej pracy. Eksperymentowanie z kilkoma planami jest konieczne, zanim przejdziesz do ostatecznego projektu krajobrazu. Dobrze zaplanowany krajobraz nigdy nie będzie wyglądał tak samo w różnych porach roku. Zaplanuj swój projekt krajobrazu, aby zmieniać się wraz z porami roku. Powinieneś spróbować zaprojektować swój krajobraz jako nie wymagający konserwacji, jak to tylko możliwe.

Oprogramowanie do projektowania krajobrazu

Jeśli trudno jest sobie wyobrazić projekt wykończonego krajobrazu, patrząc tylko na swój układ, jest dostępne bardzo dobre oprogramowanie do projektowania krajobrazu. Znaczna część oprogramowania do projektowania krajobrazu została pierwotnie opracowana dla profesjonalnych krajobrazowców, ale od tego czasu została zmodyfikowana dla początkujących, którzy chcą zrobić to samemu. Obecnie dostępnych jest wiele programów do projektowania krajobrazu dla zrób-to-samemu. Oprogramowanie do projektowania krajobrazu pozwala zobaczyć wirtualny obraz projektu krajobrazu i umożliwia przemieszczanie elementów i obserwowanie wprowadzanych zmian. Niektóre programy pozwalają zaimportować zdjęcie domu lub budynku i projektuje krajobraz wokół zdjęcia. Większość programów do projektowania krajobrazu oferuje porady dotyczące używania i umieszczania wielu różnych elementów dostępnych dzisiaj w twoim projektowaniu krajobrazu. Dobrze zaprojektowany krajobraz zawsze będzie się zmieniał z czasem, a niektóre z dostępnych programów do projektowania krajobrazu pozwolą Ci zobaczyć krajobraz w miarę dojrzewania. Możesz zobaczyć, jak będzie wyglądać za 5 czy 10 lat, kiedy drzewa dojrzeją, a rośliny dojrzeją.

Wiele osób lubi wcielać ogród w swój krajobraz. Ogrody mogą być schowane w rogu obszaru lub stanowić centralny punkt całego projektu krajobrazu. Można nawet rozrzucać między roślinami, kwiatami i drzewami, dzięki czemu łączą się one z całym krajobrazem. Jeśli lubisz ogród, nie pomijaj wszystkich możliwości projektowania ogrodu podczas planowania projektu krajobrazu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne