Strona głównaWnętrzaJak zrobić obraz z mchu chrobotka lub kompozycje z mchu poduszkowego i...

Jak zrobić obraz z mchu chrobotka lub kompozycje z mchu poduszkowego i płaskiego?

Mech w ostatnich latach zyskuje na popularności najbardziej kreatywnych projektantów. Jego zalety, ale także ogrom możliwości wykorzystania go w praktycznie wszystkich rodzajach wnętrz, zachwycają co raz bardziej.

Nie tylko ściana

Najbardziej popularną metodą wykorzystania mchu dekoracyjnego, jest wyściełanie nim ścian i innych powierzchni we wnętrzach. Żeby wykorzystać jednak w swoim wnętrzu mech, nie trzeba od razu zakrywać nim dziesięciu metrów kwadratowych ściany. Można również zdecydować się na obraz z mchu. My podpowiemy jak to zrobić!

Daj się ponieść fantazji

Oczywiście, w naszej ofercie znajdziecie gotowe obrazy z naszymi propozycjami kompozycji, które przygotowali nasi floryści. W swoich pracach pokazują oni, że można nie tylko wykorzystywać jeden rodzaj mchu do stworzenia obrazu, ale i mieszać. Mieszać kolory, ale również rodzaje. Mech płaski, poduszkowy i chrobotek w jednej kompozycji, połączone ze sobą ze smakiem, mogą naprawdę imponować i robić świetne wrażenie! Klasyczne zielone kolory mchu, różnią się od siebie odcieniami. To również można wykorzystać, tworząc kompozycję bardzo zbliżoną do tej, którą możemy spotkać w lesie. Natura przecież nie jest jednokolorowa, a ma niezliczoną ilość odcieni, rodzajów i mutacji.

“Ale to nie jest tak, że musisz zdawać się na nasze pomysły. Przecież każdy z nas może mieć inny pomysł jak zaaranżować swoje wnętrze. Taki, na który nikt inny nie wpadnie!”

Zrób to sam!

U nas nie tylko kupisz wszystkie niezbędne do tego rzeczy, od mchu chrobotkowego, poduszkowego i płaskiego, przez różnego rodzaju ramki, po klej florystyczny, który najlepiej sprawdza się w montażu mchu. My również doradzimy, jak obejść się z naszym mchem, żeby najlepiej i najefektywniej go wykorzystać. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Przez lata pracy z chrobotkiem, mchem płaskim i poduszkowym, przerobiliśmy tyle tematów, pomysłów i problemów, że śmiało możemy nazwać się ekspertami w tym temacie. Nie martw się, że po zakupie tak osobliwego produktu, jakim jest mech, zostaniesz z nim sam sobie i będziesz zdany na szukanie odpowiedzi na swoje pytania w internecie.

“Jesteśmy po to, żeby nie tylko sprzedać Ci produkt, ale również przeprowadzić przez całą drogę instalacji go w wybranym przez Ciebie miejscu.”

Technicznie, zabawa z mchem jest dziecinnie prosta. Zabierasz główkę chrobotka czy innego wybranego przez Ciebie porostu, i naklejasz ją na wybraną powierzchnię. W przypadku ramek, najlepiej sprawdzą się proponowane i sprzedawane przez nas ramki z chroniącym przed oddawaniem wilgoci podłożem. Możesz również wykazać się kreatywnością i do stworzenia obrazka wykorzystać wymyślony przez siebie materiał. My z chęcią odpowiemy, czy naszym zdaniem Twój pomysł się sprawdzi.

Sekretem zrobienia obrazu z mchu, jest indywidualne poczucie estetyki. Zasada jest tylko jedna: zaklej całą powierzchnię obrazu mchem. Nie zostawiaj wolnych przestrzeni, to nigdy się nie sprawdza. Decydując się na mech w domu czy miejscu pracy, chcesz wprowadzić trochę natury do wnętrza, więc nie ograniczaj się. Zrób to tak, jak Ci się podoba.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne