Strona głównaWnętrzaFirany do kuchni

Firany do kuchni

Firany stanowią świetny dodatek do aranżacji niemal każdego wnętrza. Wybór firan do salonu lub sypialni dla wielu z nas wydaje się w miarę intuicyjnym zadaniem. Po prostu szukamy czegoś na odpowiedni wymiar oraz w stylu, który pasuje do reszty pomieszczenia. Natomiast przysłowiowe schody zaczynają się gdy szukamy firanek do kuchni. Jak sobie poradzić z tym zadaniem? Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu na przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Jest to miejsce w którym często otwieramy okno w celu usunięcie zapachów powstałych podczas gotowania. Jednocześnie każdemu z nas zależy na tym aby kuchnia była wystarczająco doświetlona. Tutaj firanka nie musi tak wiele skrywać jak to jest w przypadku np. sypialni. Jednocześnie powinna chronić przed nadmiernym słońcem oraz oczywiście musi pełnić funkcję estetyczną. Mając na uwadze te wszystkie czynniki spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie jak wygląda firanka do kuchni? Do wyboru mamy tradycyjną firanę, lambrekin lub zazdrostkę.

Zazdrostka to prosta dekoracja okna, która wystarczy założyć na rurkę karnisza. Zazwyczaj jest to niewielka firanka opadająca do połowy okna. Czasami Lambrekin składa się z dwóch części. Jednak zasłania górną część okna, natomiast druga ma za zadanie zasłonięcie dolnej części okna.

Lambrekin to jeszcze mniejsza odmiana firanki. Zazwyczaj zakładana na samą górę okna. Ten rodzaj firany bardziej pełni funkcje dekoracyjną niż zasłaniającą. Jednak świetnie wpasowuje się w aranżacje kuchenne

Tradycyjna firana jest trochę mniej praktyczna niż lambrekin lub zazdrostka natomiast z pewnością wyróżnia się większymi walorami estetycznymi w szczególności w połączniu z gustownymi zasłonami.

Które rozwiązanie jest najlepsze? Naszym zdaniem wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli wystarczy nam drobne udekorowania okna to gustownie wypadnie lambrekin, jeśli chcemy nadać kuchni typowego charakteru dla tego pomieszczenia zdecydujemy się na zazdrostkę. Jeśli natomiast, zależy nam na funkcji estetycznej nawet kosztem funkcjonalności to zdecydujemy się na tradycyjne firany z zasłonami.

Wiele inspiracji na temat dekorowania okien kuchennych znajdziecie Państwo na: https://kasandra.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne