Strona głównaUncategorizedJak przygotować się do przeprwowadzki

Jak przygotować się do przeprwowadzki

Nowe mieszkanie, nowy dom, nowe gniazdko .. dla każdego z nas wprowadzenie się do nowego lokum to ważny moment w życiu. Jednak zanim rozsiądziemy się wygodnie w fotelu delektując się naszą nową przestrzenią do życia czeka na przeprowadzka. Według powszechnej opinii przeprowadzka to po prostu przykry obowiązek. Czy jednak musi tak być? Naszym zdaniem nie! Pod warunkiem że się do tego odpowiednio przygotujemy. Jak w sposób zorganizowany i bez kłopotów przejść przez przeprowadzkę? O tym jest ten artykuł. Postaramy się zdradzić wam kilka praktycznych wskazówek.

Po pierwsze jeśli wiesz że zbliża się przeprowadzka to zorganizuj opakowania w które zmieścisz drobiazgi. Niektórym udaje się spakować w torby podróżne ale jest to naprawdę rzadkość. Najprawdopodobniej niezbędne będą kartony oraz worki próżniowe. Pomocne mogą się okazać duże worki dostępne w popularnych sklepach meblowo-budowlanych np. Jysk.

Jeśli już zaopatrzyłeś się w kartonowe opakowania to teraz musisz pamiętać aby wszystko spakować „z głową”. Jednym z problemów jest wrzucanie wszystkiego do kartonów zgodnie z zasadą „czym więcej się zmieści w jednym kartonie tym lepiej”. To poważny błąd gdyż później po przyjeździe na miejsce najprawdopodobniej nie wiesz w którym kartonie co się znajduje. Dlatego zalecamy osobno pakować ciuchy, osobno przybory kuchenne, osobno zabawki itd. Dopełnieniem tej strategii jest przyklejenie karteczek na kartony informujących o zawartości. Jesteśmy pewni że dzięki temu zaoszczędzisz masę czasu podczas wypakowywania.

Ciekawą poradą jest spakowanie w jeden karton najpotrzebniejszych rzeczy na pierwszą noc. Pozwoli to wypakować podstawowe rzeczy za jednym razem zostawiając cały proces wypakowywania na następny dzień.

Na koniec warto pamiętać o wybraniu solidnej firmy przeprowadzkowej np. http://przeprowadzimy-cie.pl/. Oczywiście pracownicy firmy mogą pomóc w przeniesieniu mebli i innych przedmiotów o sporych gabarytach jednak przygotowanie kartonów to obowiązek z którym musisz oporać się sama/sam. Co ciekawe spakowanie całego dobytku zajmuje naprawdę sporo czasu dlatego ważne jest rozpoczęcie procesu pakowania odpowiednio wcześniej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne