Strona głównaBudownictwoJakie zalety mają bramy garażowe rolowane?

Jakie zalety mają bramy garażowe rolowane?

Każdy, kto ma w planach budowę garażu, wcześniej czy później będzie musiał zmierzyć się z koniecznością wyboru odpowiedniej bramy. Ciekawym rozwiązaniem są bramy garażowe rolowane, które stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli posesji. Warto zapoznać się z ich zaletami nieco bliżej oraz sprawdzić, co takiego wyróżnia je na tle innych modeli.

Bramy garażowe rolowane to wygoda

Brama rolowana działa na podobnej zasadzie, co rolety w oknach. Charakterystyczny dla niej sposób zwijania skrzydła sprawdzi się w tych garażach, przed którymi brakuje miejsca potrzebnego do otwarcia bramy uchylnej lub rozwieranej. To także dobre rozwiązanie, jeśli wewnątrz garażu (na bokach i pod sufitem) nie chcesz tracić miejsca na elementy montażowe wspomnianych bram.

Bramy garażowe rolowane oszczędzają przestrzeń, co jest ich największą zaletą. Skrzydło bramy (wykonane z profili połączonych zaczepami), nawija się podczas jej otwierania na wał napędowy ukryty w kasecie. Ona sama jest montowana pomiędzy górną częścią otworu wjazdowego a sufitem garażu i nie zajmuje wiele miejsca. Oznacza to, że zyskujesz wolną przestrzeń do zagospodarowania.

Funkcjonalny napęd w zestawie

Bramy garażowe rolowane wyposażone są w napęd elektryczny i odbiornik radiowy, dzięki któremu skrzydło otwiera i zamyka się automatycznie. Wystarczy wcisnąć przycisk na pilocie. Jest to wygodne rozwiązanie, które docenisz w czasie kiepskiej pogody – mroźnej lub deszczowej. Pamiętaj, że możesz skrócić czas oczekiwania na otwarcie bramy, wybierając modele z lepszym napędem.

Jeśli obawiasz się awarii prądu, która uniemożliwi zdalne otwarcie bramy, nie musisz się martwić. Mechanizm ten działa także ręcznie. Większość modeli posiada elementy usprawniające pracę napędu bramy (np. system sprężyn i podwójnych lin stalowych, które dodatkowo łagodzą i wyciszają jej działanie), dzięki czemu jej samodzielne otwieranie czy zamykanie nie będzie wymagać użycia siły.

Wysoka jakość produktu

Producenci bram starają się, aby ich jakość była jak najwyższa. Dobrej jakości profile bramy wykonane są z aluminium, odpornego na korozję i ścieranie. Przestrzenie pomiędzy nimi wypełnia pianka poliuretanowa, która gwarantuje bardzo dobrą izolację termiczną. Chroni ona ciepło przed ucieczką z ogrzewanego garażu oraz przed osadzaniem się w jego wnętrzu szronu na bramie.

Najlepsze modele pokryte są wysokiej jakości lakierami, które zabezpieczają bramę, stanowiąc barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi – w tym promieniowaniem UV. Nie warto więc oszczędzać na jakości, jeśli chcemy przyjąć, że bramy garażowe rolowane mają za zadanie posłużyć nam przez wiele lat.

Bramy garażowe rolowane są bezpieczne

Bramy garażowe rolowane posiadają często funkcje zabezpieczające przed wypadkami, np. przed ich niekontrolowanym opadnięciem. Dodatkowo, większość z nich w momencie w którym natrafi na przeszkodę podczas zamykania, zatrzyma się i zacznie otwierać. Dzieje się tak dzięki fotokomórkom, które reagują na wszelki ruch w świetle bramy.

Producenci bram oferują także zabezpieczenia chroniące przed włamaniem. Może to być np. blokada, która uniemożliwia podważenie bramy po jej zamknięciu. Ewentualnie, dostępna jest także blokada antywłamaniowa, którą montuje się na wale nawijającym. O tego rodzaju zabezpieczeniach musisz pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy z Twojego garażu można przejść bezpośrednio do domu.

Trwałość na lata

Do najważniejszych zalet bram rolowanych należy zaliczyć ich funkcjonalność, brak zajmowania cennej przestrzeni oraz wysokie walory estetyczne. Dodatkowo, mechanizm napędowy ukryty w kasecie możesz zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Kolejny raz pozwoli Ci to zaoszczędzić miejsce.

Jedyną z niedogodności omawianych bram jest ich wysoka cena (są to najdroższe z bram garażowych), którą warto jednak uiścić, aby cieszyć się wygodą i komfortem przez lata.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne