Strona głównaWnętrzaFarba termoizolacyjna

Farba termoizolacyjna

FARBA TERMOIZOLACYJNA, JAKO ROZWIĄZANIE DLA NASZEGO OGRZEWANIA

Na rynku pojawiła się farba termoizolacyjna. Okazuje się, że jest to nic innego jak farba nadająca naszym ścianom kolorytu, pełniąca funkcje dekoracyjne jednocześnie poprawiając izolacyjność termiczną. Zastosowanie farby termoizolacyjnej pozwala na wyraźne zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania dzięki ograniczeniu zużycia energii w domu bądź naszym mieszkaniu.

Decydują się na malowanie ścian w mieszkaniu usytuowanym na warszawskiej Pradze, pamiętajmy, że dobrze jest korzystać z usług fachowców, natomiast wynajęcie ekipy budowlano remontowej na terenie Warszawy często graniczy z cudem. Warto sprawdzić ofertę https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html, firmy dysponującej fachowcami z wieloletnim doświadczeniem, z którymi urządzanie naszego mieszkania od teraz będzie przyjemnością.

ZASADA DZIAŁNIA FARBY TERMOIZOLACYJNEJ

Pewnego razu producenci wpadli na pomysł opracowania produktu, do którego wytworzenia użyją mikropęcherzyki ceramiczne wpływające na zwiększenie refleksyjności powłoki malarskiej zapewniając tym samym odbicie większej ilości promieniowania podczerwonego niż ma to miejsce przy zastosowaniu zwykłej farby matowej. Zgodnie z tym, o czym informują nas producenci, farby termoizolacyjne są w stanie odbić nawet 90% promieniowania podczerwonego. Dzięki temu rozwiązaniu obserwujemy wzrost temperatury od 3 do 5 stopni Celsjusza, przy czym powłoka termoizolacyjna rozprasza się równomiernie i w rezultacie rozkład temperatury w pomieszczeniu jest zbliżony.

NIE TYLKO FUNKCJE TERMOIZOLACYJNE

Farby termoizolacyjne przeważnie nadają się do różnych powierzchni, nie tylko murowanych mineralnych, ale możemy nimi pomalować podłoża drewniane i drewnopodobne. Farby termoizolacyjne są odporne na porastanie grzybami i pleśniami, a ich dodatkową zaletą jest łatwość w samooczyszczaniu. Zastosowana do ich wytworzenia technologia oparta o wykorzystanie nanocząsteczek, sprawia, że brud nie przylega do pokrytej powierzchni. Zapobiegają również tworzeniu się drobnych rys, świetnie przylegają do ściany i są odporne na szorowanie.

KIEDY WARTO SIĘGNĄĆ PO FARBĘ TERMOIZOLACYJNĄ?

Farby termoizolacyjne, to produkty, które znajdują szczególne uzasadnienie, jeśli mieszkamy w domu i zależy nam na zaoszczędzeniu na ogrzewaniu lub zdecydowaliśmy się na budowę domu pasywnego lub energooszczędnego, a ogrzewanie w naszym domu najlepiej żeby było uruchamiane tylko od święta.. Coraz częściej sięgają po nie mieszkańcy zimnych kamienic, których prośby o ocieplenie są bezskuteczne.

CENA FARBY TERMOIZOLACYJNEJ

Zaskoczeniem dla wielu osób będzie cena takiej farby. Okazuje się, że są one niewiele droższe od farb akrylowych bądź silikonowych, a ceny produktów niektórych firm są bardzo zbliżone. Cena farby termoizolacyjnej przeważnie mieści się w przedziale od 25 do 57 złotych za litr. Wszystko zależy od naszych wymagań, i tego, jakie funkcje poza termoizolacyjnymi ma spełniać zakupiony przez nas preparat.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne