Strona głównaBudownictwoDrzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe

DRZWI ANTYWŁAMIANOWE

Projektując dom, należy uwzględnić zastosowanie zabezpieczeń chroniących przed ewentualnym włamaniem. Podstawowy element naszej ochrony pełnią drzwi wejściowe. Jakie drzwi wybrać i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Pomocny powinien być ten artykuł.

Producent drzwi https://decolan.pl/, jest firmą z Trójmiasta specjalizująca się w projektowaniu drzwi na indywidualne potrzeby klienta. Jeśli mieszkamy w Gdyni i urządzamy dom lub mieszkanie, warto sprawdzić ofertę firmy, również pod katem drzwi wewnętrznych: https://decolan.pl/drzwi,14,pl.html.

DRZWI ANTYWŁAMANIOWE – KILKA WSKAZÓWEK

Dokonując zakupu drzwi antywłamaniowych, należy pamiętać, iż muszą być one odporne na przewiercenie, próbę wypchnięcia bądź wyważenia. Montując takie drzwi, zwracajmy uwagę na solidne przymocowanie ościeżnicy i jej obmurowanie, tak aby złodziej miał problemy z jej wyłamaniem. Z kolei skrzydło powinno być wykonane ze stalowej ramy. Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowe zamontowanie kratownicy składającej się z metalowych prętów, których przecięcie jest wręcz niemożliwe.

Istotne jest, aby zamontowane drzwi miały zastosowane zabezpieczenia zawiasów uniemożliwiające zdjęcie ich z ościeżnicy, nawet w momencie przecięcia zawiasów. Zamek w tego rodzaju drzwiach powinien być od zewnątrz przysłonięty zakładką wykonaną ze stali, która będzie uniemożliwiać jego przecięcie.

DRZWI ANTYWŁAMANIOWE Z ATESTEM

Przed zakupem koniecznie zwróćmy uwagę, czy oglądany przez nas model posiada odpowiedni atest potwierdzający pełnione przez niego funkcje zabezpieczające. Informacja ta przeważnie znajduje się tuż przy zawiasach. W Polsce wyróżniamy sześciostopniowa klasyfikację, przy czym za drzwi antywłamaniowe uznaje się modele klasy trzeciej lub czwartej. Klasa trzecia dedykowana jest przeważnie do domków na ogrodzonych, strzeżonych osiedlach, z kolei klasa czwarta będzie idealna, jeśli nasze drzwi mają być zastosowane w naszym wolnostojącym domu jednorodzinnym. Pamiętajmy, że informację o klasie naszych drzwi powinien nam udostępnić sprzedawca w salonie, w którym dokonujemy wyboru.

Pamiętajmy, ze nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe nie spełnią swojej funkcji, jeśli nie będą zamontowane w odpowiedni sposób. Przeważnie producenci drzwi oferują również ich montaż. Warto z tego skorzystać, szczególnie jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia, tym bardziej, że montując drzwi na własną rękę możemy uszkodzić skrzydło i utracić gwarancję.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne