Schody w salonie

SCHODY W SALONIE – WADY I ZALETY TAKIEGO ROZWIĄZANIA

Nie jest to często wybierany sposób na umożliwienie komunikacji z pozostałymi kondygnacjami naszego domu, jednak okazuje się ze otwarcie salonu na klatkę schodową dodaje mu przestrzeni, oraz co ciekawe świetnie przejmuje funkcję holu, tym bardziej że z reguły jest to pomieszczenie posiadające wiele różnych funkcji, o otwartej powierzchni. Z http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl, zaplanowanie schodów w naszym salonie nie powinno stanowić większego problemu, a oferta firmy umożliwia także wykończenie pozostałych pomieszczeń przy okazji, czy też pomoc w przypadku miejsc newralgicznych, z którymi sami sobie nie poradzimy http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/o-firmie.

ZALETY

Schody w naszym salonie mają wiele zalet estetycznych, gdyż mogą mieć ciekawą formę przestrzenną, nadać urządzanemu pomieszczeniu oryginalności i niebanalności, dzięki nim wnętrze salonu uzyska szczególny charakter.

Projektując schody w salonie zyskujemy dodatkową przestrzeń, o czym powiedzieliśmy sobie wyżej. Wszystko odbywa się za sprawą wciągnięcia przestrzeni klatki schodowej do salonu i wykorzystania miejsca pod schodami, które możemy w dosyć prosty sposób zagospodarować. Dodatkowo możemy uwolnić schody spomiędzy ścian, co często pozwalana na wniesienie dużych mebli na piętro, gdzie przy małej klatce schodowej bywa to dosyć trudne. Schody to jakby nie patrzeć dekoracja naszego salonu, szczególnie jeśli są one ładne i przyciągają wzrok naszych gości, a za sprawą pełnionych prze zeń funkcji, to również element umożliwiający często integrację domowników.

WADY

Minusem takiego rozwiązania, jest zdecydowanie ryzyko wynikające z konieczności starannego doboru wyglądu i charakteru naszych schodów, tak aby nie bił się on z wyglądem urządzanego pomieszczenia. Z pewnością nie jest to najtańsze z rozwiązań http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik, gdyż montując schody podwieszane w salonie, musimy zadbać o jakość ich wykonania oraz nadanie im efektu „wow”. Z biegiem czasu okazuje się, że salon, który jest w naszym domu miejscem komunikacji nagle przybiera formę holu i traci na przytulności czy też intymności, a brak odpowiedniego wyizolowania pomieszczenia sprawia, że głośno jest dosłownie w całym domu. Schody w naszym salonu, wymagają utrzymania w nienagannym porządku.

Zalet przemawiających za tego typu rozwiązaniem jest tyle samo co wad. Dla osób marzących o przytulnym salonie z dozą bezpieczeństwa i intymności, umożliwiający relaks przy kominku, z pewnością schody tych pozytywnych doznań i emocji nie podkreślą, a wręcz mogą je kompletnie zaburzyć. Z koeli, jeśli jesteśmy osobami praktycznymi i zależy nam na sprawnym zagospodarowaniu przestrzeni, schody w salonie mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne