Strona głównaWnętrzaKominek dwustronny

Kominek dwustronny

KOMINEK DWUSTRONNY JAKO PRZYKŁAD NOWOCZESNEGO ROZWIĄZANIA

Jeśli chcemy wnieść ciepło i poczucie bezpieczeństwa do naszego salonu, oraz nadać mu bardziej przytulny charakter to warto pomyśleć o zainstalowaniu kominka. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie dla osób lubiących wsłuchiwać się w przyjemny trzask wydobywający się spod palącego się drewna i przyjemne doznania wizualne w postaci blasku płomienia zdecydowanie sprzyjające odprężeniu.

KOMINEK NIE TYLKO W NASZYM SALONIE

Ciekawym przykładem mogą być nowoczesne rozwiązania https://just-home.com.pl/kominki-nowoczesne/ w postaci dwustronnych szyb, które pozwalają na rozkoszowanie się blaskiem wydobywającego się płomienia w dwóch osobnych pomieszczeniach. Wraz ze wzrostem popularności przestrzeni otwartych na parterze naszego domu, połączone z gustownym doborem mebli i dbałością o ich niewielką ilość, coraz częściej sięgamy po tego typu wkłady kominkowe. Jedynym warunkiem by taki kominek mógł zagościć w naszym domu jest wcześniejsze przygotowanie ściany po przez zamontowanie ukrytego przewodu dymowego, oraz doprowadzenia powietrza.

ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA KOMINEK DWUSTRONNY

Taki rodzaj kominka z pewnością powinien być wyeksponowany i podkreślony, jako główny element aranżacji wnętrza salonu. Kominki dwustronne coraz częściej montuje się w centrum domu, co pozwala na odpowiednie podzielenie lub połączenie pozostałych pomieszczeń. Przeważnie wkład kominowy z obustronnie przeszkloną ścianką możemy postawić albo przy ścianie pomieszczenia, bądź jak powiedzieliśmy sobie wyżej centralnie, na środku. Pamiętajmy jednak, że na styku pomieszczeń, o otwartym charakterze warto zastosować kominek narożny, który ma palenisko skierowane w dwie strony. Zazwyczaj nie uwzględnia się w pokoi, w których wymagana jest większa prywatność jak np. łazienek. Weźmy pod uwagę, że ten rodzaj kominka generuje zdecydowanie mniej ciepła niż jego tradycyjny odpowiednik, co przekłada się na jego gorszą wydajność. Plusem jest fakt, że za jego pomocą możemy ozdobić również mniejsze pokoje.

OGRANICZENIA KOMINKA DWUSTRONNEGO

Jak powiedzieliśmy sobie wyżej, montaż kominka dwustronnego powinniśmy brać pod uwagę jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Zastosowanie takiego rozwiązania w gotowej ścianie stwarza duże problemy i nie zawsze jest możliwe. Pomieszczenia, gdzie znajdował się będzie kominek powinny odpowiadać warunkom, jakie nakłada na nie polskie prawo budowlane. Pamiętajmy, że nie atrakcyjne miejsce na kominek to jedno, ale ważna jest także jego wentylacja za pomocą przewodów kominowych i dopływu świeżego powietrza. Przed zakupem kominka u wybranego producenta: https://just-home.com.pl, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, jaki został wykorzystany do wykończenia wkładu kominka. Najlepiej, aby to był wermikulit, z kolei dół powinien być wyścielony szamotem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne