Strona głównaOgród5 rzeczy, które warto wiedzieć dla lepiej wyglądającego krajobrazu

5 rzeczy, które warto wiedzieć dla lepiej wyglądającego krajobrazu

Nie ma wątpliwości, że przy projektowaniu krajobrazu chce się oszczędzać, a także mieć atrakcyjną nieruchomość. Nie tylko architektura krajobrazu może pomóc upiększyć dom, ale może również stanowić źródło satysfakcjonujących ćwiczeń na świeżym powietrzu. Kiedy sam zatroszczysz się o swoje podwórko, możesz zaoszczędzić pieniądze i poprawić kondycję fizyczną. Ale jeśli krajobraz okaże się zły, to czas i pieniądze marnują się. Jednak możliwe jest zapewnienie lepszego krajobrazu dzięki zastosowaniu kilku wskazówek, które pomogą lepiej dbać o stocznię.

Poznaj swój typ gleby. Niektóre rośliny żyją w glebie z większą kwasowością, a inne wolą nieco więcej alkaliów. Ponadto gleby piaszczyste i gliniaste, a także obecność gliniastej gleby, mogą mieć wpływ na to, jakie rośliny będą kwitły w krajobrazie. Powinieneś ocenić swoją glebę, aby określić, jakie rodzaje roślin powinny być posadzone na Twojej nieruchomości. Kiedy kupujesz rośliny, które odniosą sukces w warunkach glebowych obecnych na twoim podwórku, podejmujesz mądrzejszą decyzję o pieniądzach, a skończysz na bardziej atrakcyjnym krajobrazie. Jeśli są rośliny, które chciałbyś wykorzystać w swojej glebie, ale gleba nie jest całkiem idealna, możliwe jest poprawienie gleby do odpowiednich warunków. Musisz tylko dodać ściółkę lub torf, lub dodać pokruszony wapień lub łupiny, w zależności od tego, co masz nadzieję osiągnąć. Tak długo, jak nie ma dużej różnicy w tym, co masz i co masz nadzieję osiągnąć, możliwe jest, że dostosowanie gleby będzie bardziej przychylne.

Zrozum, ile przestrzeni potrzebuje każda z roślin. Są pewne rośliny, które wymagają więcej miejsca na systemy korzeniowe niż inne. Jeśli wybierzesz jedną roślinę, która rośnie wszędzie, a nie masz odpowiedniej przestrzeni, przekonasz się, że inne rośliny mogą być zatkane lub mogą się dusić i umierać. Upewnij się również, że rozumiesz wymagania dotyczące odstępów między roślinami. Wiele krzewów i małych drzew trzeba sadzić co najmniej od trzech do czterech stóp od siebie, aby mieć wystarczająco dużo miejsca do wzrostu.

Użyj rodzimych roślin w swoim projekcie krajobrazu. Jedną z najbardziej skutecznych rzeczy, które można zrobić, aby zapewnić ładny ogród, jest wykorzystanie rodzimych roślin. Dowiedz się, które rośliny najlepiej rosną w Twojej okolicy i jakie rośliny są rodzime dla regionu. W ten sposób będziesz już z przodu, wiedząc, że rośliny, które wybierzesz, są dostosowane do klimatu. Nie będziesz musiał walczyć z naturalnymi skłonnościami, aby Twój krajobraz wyglądał pięknie. Jeśli zechcesz skorzystać z obcych roślin, upewnij się, że pochodzą one z miejsca o klimacie podobnym do tego, w którym mieszkasz.

Zaplanuj swój krajobraz w różnych okresach kwitnienia. Różne rośliny kwitną w różnych porach roku. Jeśli wszystkie rośliny w twoim krajobrazie są najbardziej atrakcyjne w tym samym czasie, twoje podwórko będzie wyglądało pięknie przez kilka tygodni każdego roku, ale całkiem możliwe, że brzydkie przez resztę roku. Jednym ze sposobów uniknięcia tego jest wybranie atrakcyjnych krzaków i krzewów, które wyglądają dobrze na zielono, ale także mają jakiś kwiat. Jednak dobrym pomysłem jest rozłożenie roślin między sobą. Posadź tulipany i krokusy wśród później kwitnących roślin, aby wczesną wiosną rozkwitły cebulki, a kiedy czas tych kwiatów minie, następne rośliny zakwitną. W ten sposób cykl twojego krajobrazu jest zgodny z porami roku i wygląda atrakcyjnie przez cały rok.

Użyj zrębków wokół krzewów, krzewów i drzew. Zrębki drzewne mogą sprawić, że ziemia wokół krzewów i drzew będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie. Chipsy nie tylko pokrywają ziemię (często wyglądają lepiej niż ziemia), ale także pomagają utrzymać wilgoć, odpychają chwasty i dostarczają naturalnej żywności podczas jej rozkładu. Podobnie, atrakcyjne pokrycia gruntowe, takie jak pisklęta i kury umieszczone wokół drzew i krzewów, mogą uczynić obszar bardziej interesującym i miłym dla oka.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne