Strona głównaWnętrzaTermowentylator - przydatny w biurach i w domach nie tylko w porze...

Termowentylator – przydatny w biurach i w domach nie tylko w porze zimowej

Optymalna temperatura w pomieszczeniach powinna oscylować w okolicach 21-22 stopni. Wbrew pozorom, nie jest tak łatwo ją osiągnąć, a dodatkowe problemy mogą sprawiać nadmierne nasłonecznienie pomieszczenia latem przy przerwy w dostawie ciepła zimą. Dlatego też warto wyposażyć się w dobrej jakości termowentylator, dzięki któremu z jednej strony możemy dogrzewać, z drugiej zaś schładzać pomieszczenia.

Jak dogrzać pomieszczenie?

W każdym mieszkaniu czy w domu montowane są systemy grzewcze, dzięki którym można osiągnąć optymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Niemniej jednak nie zawsze są one w stanie zapewnić nam dostateczną ilość ciepła – wystarczy bowiem drobna awaria, aby pomieszczenia wychłodziły się niemal natychmiast. Dlatego też warto mieć w domu termowentylator, który pozwoli utrzymać w pokojach odpowiednią temperaturę. Termowentylatory sprawdzają się również wtedy, gdy jeden z domowników lubi przebywać w cieple, natomiast reszta woli nieco niższą temperaturę. Dzięki nim w swoim pokoju może osiągnąć prawdziwy komfort termiczny.

Termowentylator nie tylko do domu

Termowentylatory sprawdzą się nie tylko w domach, ale również w pomieszczeniach biurowych, w których z jakichś powodów nie może działać centralne ogrzewanie. Warto mieć je również w zanadrzu, jeśli prowadzimy przedszkole, żłobek czy szkołę – ustawa bowiem zobowiązuje nas do utrzymywania w pomieszczeniach temperatury minimalnej, która przy awarii ogrzewania jest niemożliwa do osiągnięcia bez dobrego termowentylatora. Urządzenie to będzie dobrym wyborem dla pracodawców, którzy chcieliby zapewnić osobom zatrudnionym w firmie komfortowe warunki pracy, jednak tradycyjny system grzewczy, z którego korzystają, na to nie pozwala. Powszechnie wiadomo, jak trudno jest się skupić na wykonywaniu swoich obowiązków, gdy jest nam zimno. Temperatura w biurach powinna osiągać nawet 23 stopnie, gdyż pracownicy przez większość czasu pozostają w bezruchu, zatem nie mają możliwości, aby w naturalny sposób ogrzać organizm.

Termowentylator na lato

Termowentylator okazuje się być bardzo przydatny nie tylko zimową porą, ale również latem. Wtedy bowiem zależy nam nie do dociepleniu, a na obniżeniu temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Termowentylator może więc wprowadzać nie tylko ciepłe, ale również chłodne powietrze, działając przy tym jak klimatyzacja. Doskonale sprawdzi się zarówno w domach, jak i w biurze. Należy jednak unikać przebywania w jego okolicy, gdy emituje chłodne powietrze – dotyczy to szczególnie osób z chorobami stawów i wrażliwych na zmiany temperatur.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne