Strona głównaBudownictwoSzybkie wylanie kilku metrów betonu – ważne zagadnienia

Szybkie wylanie kilku metrów betonu – ważne zagadnienia

Na chwilę obecną wylanie ponad dwóch metrów sześciennych betonu jest opcją wygodniejszą, bo tego typu ilość wylewki mixokretem czyli przy użyciu agregatu mieszająco-pompującego jest znacznie szybciej wykonać niż chociażby z gruszki i co najważniejsze taka wylewka mixokretem jest metodą pewniejszą i to ze względu na szybkość.

Istotnym jest to, że po wylaniu takiej ilości możemy przykryć daną wylewkę folią, po to by mieć pewność, co do tego że beton zwiąże właściwie. Kluczowe znaczenie ma też i to, że nie będziemy musieli sami zasypywać betoniarki żwirem i zalewać jej wodą. Same worki z cementem też są dość ciężkie, bo ważą po 25 kilogramów i nie każdy ma dość siły by wsypywać cement do kręcącej się betoniarki stacjonarnej.

Tego typu praca jest bardzo problematyczną dla jednej osoby i dlatego lepiej jest mieszać beton w dwóch lub w trzech, po to by wylewka zastygała we właściwy sposób. Rzecz jasna takie dostatecznie szybkie wylewanie betonu z betoniarki stacjonarnej z pomocą dwóch ludzi to dość często konieczność zapłacenia tym osobom za niemal dzień pracy.

Dlatego zamówienie gruszki to w dość wielu procentach przypadków zbliżony koszt i lepsza jakość usługi, bo beton wylewany z małej betoniarki zaczyna twardnieć zanim wylejemy ostatnich kilka taczek betonu, a w przypadku wylewania za pomocą typowej gruszki zastyga on równomiernie i dlatego warto zamawiać gruszkę tam gdzie się da.

Zwłaszcza jeśli chcemy mieć wylewkę trwały i odlaną niemal bez wad. Tego typu wylewka to nie jakaś prosta sprawa, bo trzeba szybko wylać beton z gruszki, a potem przykryć go folią, po to by zastygł tak jak powinien. Czasami trafia się też i tak, że ze względu na ukształtowanie terenu gruszka nie może podjechać dostatecznie blisko.

W tego typu sytuacji bardzo ważną jest pompa towarzysząca typowej gruszce. Pompa tego typu znajduje się na gruszce i w tym konkretnym przypadku taka pompa nie ma tego największego zasięgu, ale najczęściej tego typu udogodnienie wystarczy. Dość często taka pompa jest opcją obowiązkową, bo sąsiedzi nie chcą by gruszka podjeżdżała zbyt blisko ich domów i ogrodów. Z tej konkretnej przyczyny pompa jest jedyną alternatywą, która nie jest wybitnie drogą jeśli chodzi o mniej niż godzinę pracy i dlatego takie wylewanie betonu ma sens jeśli liczy się szybkość i wytrzymałość wylewki.

Takie wylewki bielsko biała i inne okolice zdecydowanie są w zasięgu działania fachowców z Kawalerii budowlanej prowadzonej przez Sabinę Stworę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne