Strona głównaMebleJak urządzić nowoczesną jadalnię?

Jak urządzić nowoczesną jadalnię?

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz zmieniły się bardzo na przestrzeni ostatnich lat. Dziś nie potrzebujemy tylko dużego stołu i kilku łatwych do utrzymania krzeseł, by móc spożywać codziennie posiłki z rodziną. Pragniemy miejsca nowoczesnego, eleganckiego, pasującego klimatem do reszty wystroju, i takie właśnie jadalnie urządzamy w swoich przestronnych strefach dziennych!

Krzesła do jadalni – jak wybrać te najlepsze?

Elegancka jadalnia to miejsce, w którym chce się siedzieć przy posiłkach jak najdłużej i celebrować je. A skoro tak – to najlepiej wybrać efektowne, sprzyjające wypoczynkowi krzesła. Te tapicerowane, z miękkim siedziskiem, w ciekawym kolorze kontrastującym z resztą wystroju mogą być doskonałym wyborem. Jednak bardzo chętnie sięgamy również po nieco bardziej awangardowe – na przykład te plecione z wikliny, z tworzywa sztucznego o fantazyjnym kształcie. Na stronie https://www.meble.pl/poradnik/kuchnia-i-jadalnia można odnaleźć wiele ciekawych inspiracji dotyczących krzeseł do jadalni i ich ogólnego zastosowania we własnym domu.

Jaki stół kupić?

Nowoczesna jadalnia to przede wszystkim piękny stół. W mniejszych pomieszczeniach można zdecydować się na modele z rozsuwanym blatem, które zwiększają liczbę miejsc w sytuacji większych rodzinnych lub towarzyskich spotkań. Można także postawić na duży, na przykład 8-osobowy stół z solidnym blatem z litego drewna i masywnymi nogami z metalu, futurystycznym, a jednocześnie prostym kształcie. Nowoczesna jadalnia ma być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego należy połączyć w wyborze stołu kilka czynników: liczbę osób, dla której ma być on przeznaczony, materiał, z którego jest wykonany, który pasuje do reszty otoczenia, kształt blatu i rodzaj nóg, a także ogólne wykończenie mebla dopasowane do kolorystyki wnętrza i jego charakteru. Mając na uwadze w pierwszej kolejności własne preferencje, a dopiero w drugiej współczesne trendy, można urządzić klimatyczną jadalnię, z której nie będzie chciało się uciekać, by spożywać posiłki w samotności!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne