Strona głównaMebleSzkło hartowane - pomysł na wyjątkową aranżację kuchni

Szkło hartowane – pomysł na wyjątkową aranżację kuchni

Mówi się, że kuchnia to serce każdego domu. Wspólne posiłki, spotkania z przyjaciółmi, pierwsze udane wypieki. Tu zawsze dzieje się dużo. Dlatego odpowiednia aranżacja kuchni jest tak ważna. Standardowe płytki nad blatem odchodzą już w zapomnienie. Zaczynamy stawiać na nowoczesność i wyjątkowe rozwiązania, które poza efektownym wyglądem muszą też być oczywiście funkcjonalne i praktyczne. Jednym z panujących trendów jest szkło hartowane do kuchni. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Jakie są jego zalety?

Szkło hartowane do kuchni

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest uniwersalność. Szkło hartowane w kuchni sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Jak będzie wyglądał nasza szklana tafla nad kuchennym blatem zależy wyłącznie od nas. Można zamówić ulubiony motyw graficzny lub wybrane zdjęcie, które zostanie umieszczone pomiędzy taflami szkła. A więc wszystko co sobie wymarzymy od prostych tulipanów, po ciekawe “esy-floresy”. Całość może nawiązywać do stylu naszej kuchni lub być lekkim przeciwieństwem, aby skupić na sobie wzrok. Dzięki temu każda kuchnia może być wyjątkowa i niepowtarzalna. Co na pewno spodoba się domownikom i gościom.

Mała kuchnia, a szkło hartowane

Dla właścicieli niewielkich pomieszczeń zastosowanie szkła hartowanego w kuchni ma dodatkowe zalety. Taka powierzchnia daje optyczny efekt przestronności i lekkości. Nie musimy stosować szkła na całej długości blatu. Możemy to zrobić dowolnie i w wybranych miejscach. Dodatkowo możemy zastosować jasne kolory, co nada pomieszczeniu przestronności. Producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań.

Dodatkowe atuty “szklanej aranżacji”

Dodatkowym atutem zastosowania szkła hartowanego w kuchni jest jego łatwość utrzymania w czystości. To prawda, że na szkle widać zabrudzenia, ale można też je bardzo szybko i łatwo wyczyścić. I co równie ważne nasz motyw nie zblednie. Nie musimy się również obawiać zawilgocenia i pleśni w kuchni. Szkło hartowane jest też bezpieczne i odporne na wysokie temperatury czy uderzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne