Strona głównaBudownictwoBezramowa zabudowa balkonu

Bezramowa zabudowa balkonu

Właściciele balkonów którzy najpierw posiadali niezabudowany balkon, a potem zdecydowali się go zabudować, mogą z uśmiechem na ustach wymienić wiele zalet i korzyści z zastosowania takiego rozwiązania. Bezramowa zabudowa balkonu, daje szereg nowych możliwości aranżacyjnych.  

Zabudowa balkonu  opiera się na zastosowaniu odpowiedniej tafli szkła hartowanego. Co ciekawe w tej konstrukcji poszczególne elementy zabudowy są od siebie niezależne. Jest, to zwyczaj konstrukcja o profilu pionowym,

W systemie bezramowym największą zaletą jest to,że konstrukcja tworzy niewidoczną jednolitą płaszczyznę. Jak wiadomo szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe i w razie potłuczenie nie będzie zagrażało bezpieczeństwu przechodniom znajdujących się blisko balkonu. Szkło hartowane jest też odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak: działalność silnego wiatru, opadów deszczu, czy nawet  gradu.

Bezramowa zabudowa balkonu jest bardzo funkcjonalna i zapewnia komfort użytkowania balkonu, o każdej porze roku. Zabudowa jest bardzo szczelna , śmiało się też nadaje do zabudowy balkonów zaokrąglonych.

Bezramowa zabudowa balkonu pozwoli się cieszyć spokojem nawet wtedy kiedy balkon wychodzi od strony głośnej i ruchliwej ulicy. Brak obramowania daje nieograniczony dostęp do światła, co jest ogromną zaletą tego systemu. Montaż takich przeszkleń jest szybki i niezwykle prosty w obsłudze. Co ważne, nie narusza w żaden sposób konstrukcji, czy fasady budynku. Mycie szyb balkonowych jest niezwykle proste, ponieważ każda szyba z konstrukcji może zostać otworzona. Co ułatwia mycie okien z obydwu stron. Dzięki tym zaletom coraz więcej budynków użyteczności publicznej oraz rzecz jasna osób prywatnych decyduje się na montaż bezramowych zabudowań balkonowych.

Możliwość otworzenia zabudowy balkonowej pozwala cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok. Dobrze dobrana zabudowa pozwala zachować elastyczność. Nie musimy rezygnować z balkonu i dopływu świeżego powietrza. Jednocześnie jesteśmy w stanie powiększyć powierzchnię użytkową mieszkania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne