Strona głównaBudownictwoMieszkania z rynku pierwotnego

Mieszkania z rynku pierwotnego

Decydując się na zamieszkanie w nowych apartamentach z rynku wtórnego mamy możliwość zaaranżowania mieszkania według własnych preferencji. Jest to bardzo ważne dla większości kupujących. Mieszkania z rynku wtórnego odznaczają się nowoczesną architekturą oraz świeżością którą mogą pozazdrościć nabywcy nieruchomości z rynku wtórnego. Jakie inne zalety przemawiają za zakupem swojego „m” z rynku wtórnego?

  • Z reguły większa wartość rynkowa nabytego mieszkania.
  • Ulga podatkowa. Nabywca jest zwolniony od podatku od czynności cywilno-prawnych. W przypadku rynku wtórnego należy wziąć pod uwagę podatek w wysokości 2% wartości kupowanej nieruchomości.
  • Możliwość samodzielnej aranżacji mieszkania od przysłowiowego „zera”.
  • Zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest postrzegany jako bardziej prestiżowy.

Wybór mieszkania

Wybierając miejsce do zamieszkania zwracamy uwagę na takie elementy jak jakość wykorzystanych materiałów, cena, lub estetyka budynku. Natomiast wszystkie te elementy mają małe znaczenie (nawet cena!) w stosunku do lokalizacji. Prestiżowa lokalizacja, niewielka odległość do ważnych punktów miasta oraz miłe sąsiedztwo to elementy, które są najistotniejsze przy wyborze apartamentu.

Apartamenty na sprzedaż Wrocław to apartamenty ulokowane w miejscu przyjaznym do życia. Innymi słowy oznacza to że okolica ulokowana z dala od miejskiego zgiełku, jednocześnie sklepy czy punkty usługowe (w tym szkoła) są w bliskiej odległości. Wrocław to jedno z większych miast w Polsce oferujące duże możliwości w zakresie rozwoju zawodowego oraz spędzania wolnego czasu. Bliskość terenów zielonych oraz nowoczesnych placów zabaw zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Podsumowując, niezależnie czy zdecydujemy się na mieszkanie we Wrocławiu czy innym mieście warto mieć na uwadze wady i zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego. Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje zakupowe. Klienci na rynku nieruchomości są wyjątkowo podzieleni. Nie brakuje zarówno entuzjastów rynku pierwotnego jak i wtórnego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne