Strona głównaUncategorizedCzy regały magazynowe to rozwiązanie dla Ciebie?

Czy regały magazynowe to rozwiązanie dla Ciebie?

Prowadzisz duży sklep internetowy? A może stacjonarny, który posiada ogromne zaplecze magazynowe? Bez wątpienia regały magazynowe są korzystnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeżeli jednak wciąż się zastanawiasz nad zasadnością wyboru profesjonalnego produktu, czym prędzej ucieknij się do naszego tekstu, który tak wiele wyjaśnia w tym temacie.

Trzeba przyznać wprost, że regały magazynowe są dobrym rozwiązaniem, niezależnie od rozmiaru przestrzeni do składowania. Tak naprawdę rodzaj produktu, jakim handlujesz nie ma tutaj większego znaczenia, ponieważ taki sprzęt najczęściej korzystniej wykonać pod wymiar. Pozwoli to na:

  • Oszczędność przestrzeni, którą maksymalnie wykorzystasz, bez straty, bo jakiś regał nie do końca wpasował się w wnęki,
  • Idealne dopasowanie do wymiarów i ciężaru produktów. Jak wiadomo – zupełnie inne wymagania będą miały regały magazynowe paletowe, a inne na pudełka z butami czy ciężki sprzęt do samochodów, prawda?
  • Ułatwiony montaż i demontaż, ponieważ takimi rzeczami będzie zajmować się firma, której zlecasz ich przygotowanie,
  • Indywidualne rozwiązania, których niestety nie znajdziesz w gotowych produktach z marketów budowlanych.

Trzeba przyznać, że jednak dużo przemawia za skorzystaniem z regałów magazynowych, które będą projektowane dla Twojej hali. Jednak powróćmy do sedna sprawy – czy takie elementy w ogóle są Ci potrzebne do działania firmy? Już to sprawdzamy.

Test przydatności – czy regały magazynowe są niezbędne?

Pytanie wydaje się błahe, jednak w okolicznościach wydania dużych pieniędzy, wiele osób zastanowi się czy jest to dobre rozwiązanie? Sklepy internetowe zamiast korzystać z regałów, mogą trzymać buty w zbiorczych kartonach, ubrania w wielkich koszach i rozpakowywać dopiero przy zamówieniu i jego składaniu. Naturalnie – można tak zrobić, ale wiąże się to z dużymi stratami finansowymi. Jak to możliwe?

Przede wszystkim, zbiorcze kartony są niebezpieczne dla produktów – niszczą oryginalne kartony, łatwo w nią wchodzi wilgoć, która później psuje produkty. Trudniej się też dostać do określonego produktu, a pracownik zamiast sięgać na regały magazynowe, szuka i szuka. A ubrania w koszach? Gdzieś się zawiną, zaciągną, poprują i przynoszą straty. Nie mówiąc już o bardzo długim etapie składowania i pakowania zamówienia. Mając wszystko pod nosem – widoczne na regałach paletowych, szybko sięgnie się po właściwe rzeczy, pakując w tym samym czasie trzy, nawet cztery razy więcej zamówień. To pozwoli na redukcję etatów w magazynie lub zwiększenie efektywności realizacji zakupów, a co za tym idzie – większe przychody do firmy.

Niby takie proste, co? Zwykłe regały magazynowe, a potrafią przynieść tak wiele korzyści. Nie zwlekaj i myśl, czy i w Twojej firmie to rozwiązanie okaże się zbawienne. Dane mówią same za siebie, dlatego zacznij zmieniać swój magazyn na lepiej zorganizowany.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne