Strona głównaBudownictwoProducent hal stalowych

Producent hal stalowych

Konstrukcje stalowe zyskują na popularności dzięki niewątpliwym zaletom takim jak stosunkowo krótki czas budowy oraz niskie koszty realizacji projektu. Z tych też przyczyn zastosowanie stalowych stelaży coraz częściej jest spotykane w budownictwie jednorodzinnym. Jednak wciąż domeną tego rodzaju metody są budowy wielkopowierzchniowe takie jak hale magazynowe lub produkcyjne. Kolejnym spotykanym zastosowaniem konstrukcji stalowych są obiekty handlowe oraz sportowe.

Przebieg realizacji budowy hali stalowej

W telegraficznym skrócie przygotowanie do prac budowlanych wygląda w następujący sposób:

  1. Koncepcje rozumiemy jako utworzenie wizji budowanego obiektu. W późniejszym etapie koncepcja przyjmuje bardziej formalną formę w postaci projektu.
  2. Mając projekt i określone cel można przejść do oszacowania kosztów. Sporządzenie kosztorysu jest istotne dla obu stron zarówno dla wykonawcy jak i dla inwestora dlatego warto zachować należytą uwagę będąc na tym etapie realizacji projektu.
  3. Zanim będzie można rozpocząć prace budowlane należy zwrócić uwagę na skompletowanie wymaganej dokumentacji. Elementy, które zazwyczaj wymagają poświecenia większej uwagi to pozwolenie na budowę oraz dokładny projekt wykonawczy.

Następnie wykonawca może przejść do realizacji projektu na terenie budowy. Często wykonawcą jest producent hal stalowych, w tym przypadku jedna firma odpowiada kompleksowo za realizację projektu, od fazy wytworzenia elementów stalowych, poprzez konstrukcje stali w formę modułową aż do prac budowlanych na działce klienta.

Budowa hali stalowej ma swoją listę zalet. Niewątpliwie rzucającą się na pierwszy plan zaletą jest czas realizacji. Szacuje się że całkowity czas budowy dzięki zastosowaniu konstrukcji stalowej można zmniejszyć o ponad 50%. Kolejną zaletą jest jakość wykonania. Stal przeznaczana do produkcji konstrukcji musi podlegać odpowiednim normom takim jak Eurokod 3. Trzecią zaletą o której nie sposób zapomnieć są niższe koszty. Budowa wymaga zużycia mniejszej ilości materiałów oraz skraca się czas roboczogodzin potrzebnych do wykonania usługi montażu. Ponadto, mniejszy wpływ na przebieg prac mają warunki atmosferyczne gdyż przywożone są gotowe prefabrykowane elementy, których produkcja odbywa się w fabryce.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne