Strona głównaBudownictwoPłytki do tworzenia pasów bezpieczeństwa

Płytki do tworzenia pasów bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa na drodze to bez wątpienia ważny element ruchu drogowego. Równie ważny jest sposób wykonania tego rodzaju powierzchni. Dotychczas często stosowanym rozwiązaniem było malowanie pasów za pomocą farby lub taśmy. Jednak czy takie rozwiązanie jest optymalne?

Przestarzałe metody znakowania pasów bezpieczeństwa

Odpowiedź na zadane w pierwszym akapicie pytanie to oczywiście – nie. Farba wraz z upływem czasu ulega ścieraniu, dzięki czemu pasy drogowe są stale poprawiane. Jak wiadomo takie działanie generuje nie potrzebne stałe koszty. Drugi wspomniany sposób jakim jest użycie taśmy to również niezbyt wydajne rozwiązanie gdyż taśma bardzo szybko ulega zniszczeniu. Strzępienie lub innego rodzaju uszkodzenia są praktycznie nie uniknione.

Płytki bezpieczeństwa

Rozwiązaniem wychodzącym naprzeciw wyżej wspomnianym problemom jest specjalna płytka przystosowana do formowania pasów bezpieczeństwa. Swoje zastosowanie najczęściej znajduje w warsztatach samochodowych. Utworzenie pasów bezpieczeństwa w formie płytki podnosi zdecydowanie trwałość. W dłuższym horyzoncie czasowym powoduje oszczędności, ponadto pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa oraz estetykę.

Częste poprawki i renowacje pasów drogowych to stałe zadanie wszędzie tam gdzie stosuje się przestarzałe metody. Dzięki zastosowaniu płytek inwestujemy w zwiększenie żywotności i trwałości pasów bezpieczeństwa. Dlatego można powiedzieć że płytki to zastosowanie uzasadnione ekonomicznie.

Jakość i bezpieczeństwo

Płytki są widoczne zarówno przez pieszych jak i przez kierowców w efekcie czego spełniają swoje zadanie polegające na spełnieniu standardów bezpieczeństwa.

Za jakość odpowiada ich duża grubość osiągająca wynik 18mm, dzięki czemu płytki osiągają dużą żywotność nawet jeśli są poddawane dużym naciskom np. z powodu nacisku samochodu ciężarowego. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości wykonania zastosowanie płytek bezpieczeństwa ulepsza system nośny posadzki.

Podsumowując, płytki pasy bezpieczeństwa Białystok to nowoczesny sposób na znakowanie pasów bezpieczeństwa, który z powodzeniem sprawdzi się wszędzie tam gdzie liczy się wysoka jakość wykonania i niebanalna estetyka.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne