Strona głównaMeblePerler Design - oryginalne meble dla inspirujących wnętrz!

Perler Design – oryginalne meble dla inspirujących wnętrz!

Masz dość nudnych, przewidywalnych domów i mieszkań? Ja też! Stąd pomysł na stworzenie strony o niepowtarzalnych wnętrzach i oryginalnych meblach Perler Design. Ta witryna to miejsce pełne inspirujących, często eklektycznych wnętrz. Tutaj staram się zamieszczać unikalne meble i dodatki, które stanowią alternatywę dla masowo tworzonych dóbr. Takie wnętrzarskie perełki, często z różnych okresów i stylów, tworzą niepowtarzalne wnętrza, takie, których nie znajdziesz u nikogo innego.

 

Unikalne meble

Wśród moich wpisów i zbiorów znajdziesz między inny meble w stylu wabi sabi. Lubię mieszać je z innymi, bardziej wyrazistymi stylistykami. Ale czym w ogóle jest ta egzotycznie brzmiąca nazwa?

To enigmatyczne określenie odziedziczone po buddyjskich i taoistycznych zasadach, jest zarówno sztuką radości z życia, filozofią, jak i stylem dekoracyjnym. Aby to zrozumieć, musimy wrócić do XV wieku, kiedy japońscy mnisi zaczęli tworzyć skromne akcesoria do ceremonii parzenia herbaty. Starali się za wszelką cenę uprościć dotychczasowy styl życia, stawiając na prostotę i naturalność. To właśnie ten rytuał pociągnął za sobą minimalistyczne podejście do mebli i wnętrz.

Co oznaczają oba człony? Wabi naucza o wyjątkowym smaku prostych i skromnych rzeczy, a sabi to informacja, że upływ czasu pozostawia niedoskonałe ślady na przedmiotach, które warto doceniać, ponieważ są unikalne. Wabi-sabi jest zatem filozoficzną koncepcją, której celem jest zaakceptowanie natury takiej, jaka jest, łącznie z jej wadami. W dekoracji dąży do minimalistycznych wnętrz. Nie ma już potrzeby zagracania przestrzeni niepotrzebnymi przedmiotami – ten styl jest pozbawiony wszelkiej nadmiarowości.

 

Pielęgnacja niedoskonałego piękna

Styl wabi sabi jest dumny z surowych form i naturalnych materiałów. To nie jest estetyka, która pochwala sztuczne materiały takie jak plastik! Zamiast tego wybiera kamienny kominek i stołek z surowego drewna. Podłoga jest betonowa, a popękane ściany mają stonowane barwy. Odcienie szarego widoczne są wszędzie – również w sypialni. To tam popielata pościeli z bawełny organicznej stapia się z szarością ścian i dodatków.

Ten styl jest silnie związany ze stylem rustykalnym, etnicznym czy nawet industrialnym. Z estetyką rustic łączy go praca ludzkich rąk, rzemieślniczy charakter oraz naturalne materiały, z jakich zostały zrobione dodatki i meble. Styl rustykalny, industrialny czy etniczny tak jak wabi-sabi to przede wszystkim drewno oraz kamień, często zniszczone przez upływający czas i warunki klimatyczne.  Związek tego azjatyckiego stylu z tymi stylistykami jest niepodważalny i często ciężki do rozgraniczenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne