Strona głównaMebleWybór sofy do mieszkania

Wybór sofy do mieszkania

Kupno odpowiednich mebli do mieszkania do nie lada wyzwanie. Najpierw musimy pomierzyć wszystkie pomieszczenia, żeby móc ocenić jakie meble zmieszczą się do każdego pokoju, łazienki czy kuchni. Jeśli to mamy za sobą, to możemy powoli zabrać się za wybór rzeczy, które kupimy. No i tu zaczynają się schody. Wybrać większy stół do jadalni, ale zrezygnować z szafy lub komody? A może jednak mniejszy, tak żeby zmieściły się inne meble? No i na jaki kolor się zdecydować: coś tradycyjnego czy może pójść w ekstrawagancję. To za drogie, to tanie, ale słabej jakości. I tak spędzam długie godziny nad wyborem stołów, foteli, krzeseł, szaf i łóżek. A kiedy już się zdecydujemy, inni domownicy ocenią, że jest to fatalny pomysł i zaproponują swoje rozwiązanie. Oczywiście takie, które wg Ciebie będzie totalnie nie do zaakceptowania. W tym artykule chcę przybliżyć Ci jak najwięcej informacji przydatnych przy kupnie sofy, tak żeby Twój wybór był szybki, przyjemny i jak najlepszy. Opiszę jakie sofy możesz wybrać, które będę akurat dla Ciebie najlepsze. Odniosę się do ich rozmiarów, jakości wykonania, funkcjonalności no i oczywiście komfortu. A na koniec opowiem, dlaczego sofa z weluru to moja ulubiona. Zapraszam do dalszej lektury!

 

Wybór sofy do mieszkania

Wybierając sofę przede wszystkim powinniśmy zmierzyć, jakie powinna mieć wymiary. Może okazać się, że jest na tyle duża, że zabierze całe wolne miejsce. Dlatego uprzednio wymierzmy dokładnie miejsce, które przeznaczymy na ten mebel. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek. Pamiętajmy również, o tym że musi się zmieścić w drzwiach 🙂

Przed kupnem kanapy powinniśmy ocenić czy potrzebujemy tapicerkę, którą łatwo się czyści. Masz psa, który lubi wnosić błoto do domu, a potem wskakuje na fotele, łóżka lub kanapy. Twoje dzieci co jakiś czas przeżywają twórczy geniusz, objawiający się malowanie mebli i ścian? Jeśli, na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak, to powinieneś kupić sofę z łatwozmywalną tapicerką. Rodzice są zwykle na to wyczuleni i aranżują mieszkania tak, żeby ewentualna kreatywność dzieci była, jak najmniej szkodliwa. Jednak czasem się o tym zapomina lub nie jest się świadomym dostępnych opcji. Dlatego pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru odpowiedniej do czyszczenia tapicerki.

Zanim kupimy sofę, powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Czy będzie ona wykorzystywana jedynie do siedzenia, np. w czasie oglądania telewizji. Jeśli nie będziemy na niej leżeć lub spać, może być twarda. Co innego, jeśli będziemy używać jej także do leżenia — wtedy musimy odpowiednio dobrać jej twardość. Trzeba również zastanowić się nad jej funkcjonalnością. Istnieją sofy wygodnie rozkładane, tak żeby można na nich spać, jak na łóżku. Inne są gorzej przystosowane pod tym względem.

 

Która sofa jest idealna? 

Jaka sofa jest idealna? Problem w tym, że dla każdego będzie ona zupełnie inna. Dlaczego? Otóż niskie osoby będą czuły się bardziej komfortowo w sofach płytkich, w których nie będą się zapadać siedząc. Osoby wysokie będą preferowały sofy głębokie, ponieważ wtedy będą miały oparcie dla całego uda. Pozostaje również kwestia oparcia. Żeby było ono wygodne, musi mieć odpowiednią wysokość zapewniającą wygodne oparcie dla kręgosłupa. I znowu nasz wzrost będzie miał tutaj znaczenie. Można więc uznać, że dobór sofy to sprawa bardzo indywidualne, często zależna od naszej fizyczności. Jaki z tego wniosek? Jeśli chcemy, żeby sofa pasowała każdemu domownikowi, należy udać się całą rodziną do salonu meblowego i sprawdzać tam kanapę po kanapie. Jeśli zrobią to tylko rodzice, może się okazać, że dla dzieci sofa będzie trudna do użytkowania, przez swoją niewygodę.

Jeśli lubisz proste i eleganckie meble, to na pewno przypadnie Ci do gustu styl skandynawski. Zielona sofa z weluru to ostatni krzyk mody. Oczywiście możesz wybrać inny kolor: szary, miodowy lub granatowy. Sofa posiada pojemnik na pościel i jest przystosowana do spania. Jej przeznaczenie to nowoczesne wnętrza, jak i lofty.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne