Strona głównaBudownictwoOdnowienie parkietu

Odnowienie parkietu

Podłoga z drewna czy też tradycyjny parkiet to jeden z głównych elementów wpływających na wygląd naszego mieszkania. Jednak czas jest dla naszych podłóg mało litościwy gdyż praktycznie każdy parkiet po upływie kilku lub kilkunastu lat wymaga odświeżenia. Jak odnowić parkiet? Która metoda jest obecnie na topie? Naszym zdaniem jest to cyklinowanie parkietu, które postaramy się pokrótce opisać w tym artykule.

Jeśli twój parkiet dotychczas nie był odpowiednio pielęgnowany lub jeśli jest wątpliwej jakości,  z pewnością myślisz o jego wymianie lub tańszej opcji jaką jest odnowienie pakietu. Wraz z upływem lat parkiet się łuszczy, powstają pęcherze powietrza, mogą wystąpić zabrudzenia plamy oraz wszelkiego rodzaju ubytki. Jeśli trafiło się jedno poważne uszkodzenie parkietu w konkretnym miejscu wystarczy po prostu wymienić dany fragment podłogi. Jeśli jednak nie możesz znaleźć odpowiedniego fragmentu lub cała twoja podłoga znacząco straciła swój dawny blask to zdecydowanie polecamy z zastosowanie cyklinowania. 

Cyklinowanie to zabieg polegający na użyciu papieru ściernego na powierzchni podłogi. Do tego celu używa się specjalnego narzędzia zwanego cykliniarką. Proces ten należy przeprowadzić od trzech do pięciu razy, za każdym razem stosując coraz to drobniejszy papier ścierny. Zaletą cyklinowania jest fakt że może być przeprowadzone na różnego rodzaju podłogach. Może to być najzwyklejszy parkiet, mozaika parkietowa, lite deski lub deski malowane farbą olejną.  Mogą to być zarówno twarde gatunki drewna takie jak dąb czy jesion jak i miększe odmiany (np. modrzew, sosna, świerk). 

Jeśli jeszcze nie próbowałeś odnowić swojej podłogi to zdecydowanie zalecamy przeprowadzenia tego zabiegu, jesteśmy pewni że będziesz pozytywnie zdumiony osiągniętymi efektami. Jeśli obawiasz się unoszącego się pyłu zalecamy zastosowanie cyklinowania bezpyłowego, które nie powinno zabrudzić twojego mieszkania. W celu wyszukania firmy wykonującej takie usługi wystarczy wpisać w wyszukiwarkę cyklinowanie Trójmiasto.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne