Strona głównaUncategorizedPrzecinarki taśmowe: charakterystyka i podpowiedzi przed zakupem

Przecinarki taśmowe: charakterystyka i podpowiedzi przed zakupem

Przecinarki taśmowe znajdują zastosowanie zarówno do prostych i nieskomplikowanych prac w warsztatach maszynowych i serwisach, jak i do bardziej wymagającej obróbki materiałów w fabrykach i halach produkcyjnych. W artykule informujemy, na co zwrócić uwagę, wybierając przecinarkę taśmową, a także wskazujemy przecinarki taśmowe, które warto wybrać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przecinarkę taśmową?

Istnieje kilka kluczowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas dobierania przecinarki taśmowej. Wśród nich zaliczyć należy: wysokość roboczą, odległość ramy od linii cięcia oraz moc urządzenia.

Wysokość robocza

Wysokość robocza przecinarki taśmowej określa, jak duże elementy urządzenie będzie w stanie przeciąć. Wybierając przecinarkę, warto dobrać urządzenie o odpowiednio dużej wysokości roboczej – najlepiej z zapasem. Dzięki temu unikniemy tego, że obrabiany element nie zmieści się w przestrzeni roboczej urządzenia.

Odległość ramy od linii cięcia (szerokość cięcia)

Odległość ramy od linii cięcia warunkuje maksymalną szerokość cięcia, jaką może zapewnić urządzenie. W przypadku małogabarytowych detali, elementów i prefabrykatów szerokość cięcia nie jest tak istotna. Na parametr ten należy zwrócić uwagę przede wszystkim podczas obrabiania szerokich i wielkogabarytowych elementów.

Moc

Naturalnie im większa moc przecinarki taśmowej, tym sprawniej poradzi sobie ona z przecinaniem twardszych i grubszych materiałów. Warto wybrać odpowiednio mocne urządzenie, bowiem większa moc silnika zagwarantuje jego sprawniejszą pracę oraz większą żywotność – urządzenie nie będzie tak wysilone podczas intensywnej pracy.

Poza tym warto zwrócić uwagę na rozwiązania konstrukcyjne urządzenia. Podczas obróbki przydatny może okazać się przechylny stół roboczy, szeroki zakres regulacji cięcia, wskaźnik napięcia taśmy czy solidnie wykonane koła zamachowe.

Którą przecinarkę taśmową wybrać?

Poszukując dobrej jakości stołowej przecinarki taśmowej do prostszych zadań, warto postawić na model QUANTUM S 121 G lub 122 G o mocy 370 W. Urządzenie to zagwarantuje sprawną obróbkę elementów dzięki 3-stopniowej regulacji prędkości posuwu czy prowadnicach na łożyskach kulowych.

Warta uwagi jest także profesjonalna przecinarka taśmowa OPTIMUM S 181 G o mocy 750 W, która pozwala precyzyjnie dopasować kąt ciecia, regulację ogranicznika materiału, napięcie taśmy czy hydrauliczny opuszczane ramie piły za pomocą bezstopniowo regulowanego siłownika hydraulicznego. Urządzenie to sprawdzi się przede wszystkim w zakładach produkcyjnych i fabrykach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne