Strona głównaUncategorizedJaką balustradę balkonową wybrać?

Jaką balustradę balkonową wybrać?

Balustrada balkonowa jest niezbędnym wykończeniem, jeśli chodzi o nasz balkon. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaki rodzaj wybrać oraz na jaki możemy sobie pozwolić. Bez zastanowienia się nad tymi elementami, możemy wpaść w pułapkę natrętnych firm, które sprzedadzą nam najdroższy model, a niekoniecznie taki będzie nam potrzebny.

Czym jest balustrada balkonowa i jakie są jej rodzaje?

Można powiedzieć, że pierwsza część pytania jest głupia, ponieważ każdy wie czym jest balustrada. Warto jednak zacząć od tego czym ona jest, aby gładko przejść do jej rodzajów.

Balustrada balkonowa jest ogrodzeniem, które wyróżnia się gładkim zakończeniem. Mają również różne elementy. Począwszy od szkła, idąc przez barierki, jeśli posiadamy dzieci, oraz poręcze. Balustrady wyróżniają się różnicą w zastosowanej technologi oraz wykończeniami.

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej są tymi, które cechują się największą wytrzymałością oraz odpornością na korozję. Dodatkowym atutem jest to, że można wykończyć je w taki sposób, aby wystąpił połysk. Sprawdzą się w domach, które urządzane są w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym.

Balustrady z czarnej stali są bardziej estetyczne od tych ze stali nierdzewnej, ale wymagają konserwacji. Wymagają również ocynkowania, aby były odporne na warunki pogodowe. Jest to popularniejszy rodzaj balustrad balkonowych ze względu na dużo niższą cenę niż te ze stali nierdzewnej.

Balustrady kute, w przeciwieństwie do balustrad z czarnej stali, są bardzo odporne na warunki zewnętrzne. Nie wymagają renowacji, ale ich waga jest bardzo duża, przez co nadają się tylko do stabilnych i solidnie zamontowanych balkonów,które przystosowane są do większego obciążenia.

Balustrady ze szkła są bardzo eleganckie i minimalistyczne. Można je bez problemu łączyć z drewnem lub kamieniami, metalem.  Według projektantów wnętrz idealnie nadają się do domów, które urządzone są w stylu skandynawskim.

Jaki jest koszt balustrady?

Koszty, na które należy się przygotować, są zależne od tego jaki rodzaj balustrady wybierzemy.

Metr bieżący balustrady ze stali czarnej kosztuje od 130 do 530 zł. Ze stali nierdzewnej ceny wahają się od 230 do 750 zł. Balustrady kute są wydatkiem rzędu 400-700 zł. Te ze szkła kosztują od 480 do 1000 zł za metr bieżący. Drewniane kosztują od 280 do 750 zł. Oczywiste jest,że za materiał gorszy jakościowo zapłacimy dużo mniej niż ten lepszy. Choć przedziały cen są duże, to oznacza to, że łatwiej będzie znaleźć coś na naszą kieszeń.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne