Strona głównaPozostałeJak zadbać o karoserię swojego samochodu?

Jak zadbać o karoserię swojego samochodu?

Jak zadbać o karoserię swojego samochodu?

Karoseria samochodu w bardzo dużym stopniu wpływa na jego estetykę. Każdy z nas chciałby przecież, żeby nasz samochód wyglądał jak najlepiej – sprawia nam to przyjemność, a dobrze prezentujący się pojazd dobrze o nas świadczy. Co należy więc zrobić, aby karoseria wyglądała estetycznie?

Na karoserię składa się wiele elementów – są to między innymi drzwi, dach, błotniki czy maska. W większości łączy je wszystkie jedna rzecz – czyli lakier. I to właśnie o lakier trzeba szczególnie zadbać. Od czego trzeba więc zacząć? Już wyjeżdżając nowym samochodem z salonu powinniśmy zacząć dbać o jego karoserię – takie podejście pozwoli nam utrzymać samochód w świetnej kondycji przez wiele lat. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku samochodów używanych.

Jak chronić lakier?

Lakier to przede wszystkim ozdoba samochodu i dla niektórych wręcz powód do dumy. Błyszczący, wypolerowany pojazd wygląda znacznie bardziej efektownie – ale to już wiemy. Lakier to w końcu przede wszystkim ochrona karoserii – jak zatem o niego zadbać? Po pierwsze – skuteczna kąpiel. Dla lakieru bardzo ważne jest oczyszczenie go ze wszelkich zabrudzeń. Do wyboru mamy myjnię automatyczną lub ręczną. Specjaliści ostrzegają czasami przed myjnią automatyczną, w której to lakier jest bardziej narażony na zarysowanie. Najlepszym wyborem jest myjnia ręczna – to właśnie w niej personel jest w stanie dokładnie wyczyścić lakier z wszelakich zanieczyszczeń. Myjni ręcznych jest jednak o wiele mniej niż myjni automatycznych, nawet we Wrocławiu, dlatego warto zdecydować się na konkretną firmę, która dostarcza usługi najwyższej jakości – z pomocą przyjdzie nam Os-Car Myjnia Wrocław. Możemy również sami chwycić za ścierkę i zająć się naszymi samochodami. W tym celu warto będzie wykorzystać ściereczkę z mikrofibry, szampon do mycia z aktywną pianą lub glinkę – pozwolą nam one na usunięcie wszystkich zabrudzeń. Następnym krokiem będzie polerowanie. W tym celu musimy uzbroić się w środek do polerowania (np. pasta) oraz specjalny pad polerski. Do wykonania tego kroku potrzebna nam będzie jednak przede wszystkim cierpliwość – proces nie jest skomplikowany, ale wymaga sporo czasu i wysiłku. Możemy oczywiście też skorzystać z usług profesjonalistów. Ostatnią rzeczą, która pomoże w ochronie lakieru jest woskowanie. Choć nie jest ono konieczne, woskowanie dodatkowo zabezpieczy lakier przed działaniem zabrudzeń i promieni UV. Z punktu estetycznego samochód będzie oczywiście prezentował się jeszcze lepiej. Do całego procesu potrzebujemy oczywiście wosku i ściereczki z mikrofibry. Po nałożeniu cienkiej warstwy wosku należy odczekać chwilę i wypolerować dane miejsce. Tak samo jak w przypadku polerowania, możemy liczyć również na pomoc specjalistów.

Stosując się do wyżej wymienionych rad zadbasz o lakier swojego samochodu w najlepszy możliwy sposób i sprawisz, że karoseria będzie prezentowała się wyjątkowo oraz przede wszystkim zapewnisz jej należytą ochronę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne