Filtr antysmogowy

    My – ludzie dwudziestego pierwszego wieku – żyjemy w czasach, kiedy to nastąpił bardzo intensywny rozwój gospodarki oraz przemysłu i technologi. Sytuacja ma niewątpliwie ogrom zalet – niestety niesie ze sobą także wiele zagrożeń oraz jest przyczyną niebezpiecznych dla naszego zdrowia i  życia chorób – spowodowanych chociażby na skutek zanieczyszczeń powietrza oraz smogu. 

Niestety  według badań i statystyk Polska to kraj o największym stopniu zanieczyszczenia powietrza w całej Europie. Za główną przyczynę wzrostu zgonów w naszym kraju w roku 2017 został uznany smog, z powodu którego rocznie umiera przedwcześnie, aż 45 tysięcy ludzi.
Ponadto smog oraz inne zanieczyszczenia powietrza – prowadzą do bardzo poważnych dla naszego zdrowia i  życia chorób, takich jak chociażby:

  • Niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, a nawet zawał.
  • Problemy z oddychaniem, kaszel, podrażnienie gardła oraz oczu.
  • U chorych na astmę – znaczne zaostrzenie choroby oraz jej objawów, rak płuc, infekcje górnych dróg oddechowych.
  • Zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia udaru mózgu oraz o wiele szybsze starzenie się układu nerwowego, pojawienie się stanów lękowych i depresji.
  • Większe ryzyko przedwczesnego porodu oraz obumarcia płodu.

Jak skutecznie bronić się przed smogiem?

Na szkodliwe działanie smogu najbardziej narażone są dzieci oraz osoby starsze. Na szczęście w całej tej przedstawiającej się dosyć dramatycznie sytuacji – nie jesteśmy całkiem bezradni. Aby skutecznie walczyć z negatywnymi skutkami oddychania zanieczyszczonym, smogowym powietrzem doskonałym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie w oknach naszego domu oraz mieszkania, w pracy i miejscach w których spędzamy swój czas wolny – na przykład na siłowni – antysmogowego filtra okiennego (filtr antysmogowy smogout). Jest on bardzo łatwy w montażu i demontażu, oraz utrzymaniu w czystości, a dzięki niemu przedostanie się smogu oraz innych zanieczyszczeń do wnętrza pomieszczenia, w którym zostanie on zamontowany stanie się praktycznie niemożliwe.

Więcej na: http://smogout.info/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne