Strona głównaUncategorizedOdkryj możliwości kinkietów

Odkryj możliwości kinkietów

Czy kinkiet może posłużyć do aranżacji oświetlenia głównego we wnętrzu? – Raczej nie. A czy może stanowić funkcjonalne oświetlenie funkcyjne? – Zdecydowanie tak.

Kinkiet, choć nie jest tak popularny, jak lampa wisząca, znajduje zastosowanie przy aranżacji oświetlenia różnych stref pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych. Pomaga doświetlić trudno dostępne przestrzenie, buduje klimatyczny nastrój, zastępuje niektóre typy innych opraw oświetleniowych. Przy tym wszystkim charakteryzuje się bardzo zróżnicowaną formą, którą z łatwością połączymy z różnymi stylami architektury wnętrz.

Stylistyka opraw

Szeroki rynek opraw oświetleniowych dotyczy różnych kategorii produktów, w tym także kinkietów. Inwestorzy mogą wybierać spośród modeli wpisujących się w różne aranżacje, a także przestrzeń zewnętrzną. W tym ostatnim przypadku konieczny jest wybór opraw odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz wykazujących się obudową o odpowiedniej szczelności, która uniemożliwi dostanie się do środka wilgoci i zanieczyszczeń.

Podobne właściwości powinny mieć kinkiety przeznaczone do zastosowania w łazience. Montaż oświetlenia w okolicy lustra i umywalki ogranicza wybór do modeli przystosowanych do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Na szczęście także w przypadku tych opraw asortyment jest bardzo szeroki.

Jeszcze większy wybór będą mieli inwestorzy, którzy szukają kinkietów do salonu, sypialni lub przedpokoju. Tu wystarczy wziąć pod uwagę funkcjonalność oprawy, jej przeznaczenie oraz nadaną formę, która powinna nawiązywać do stylistyki wnętrza.

Szeroki wybór kinkietów oferuje sklep z oświetleniem Lampy.it. Znajdziemy tam między innymi oprawy w stylu: glamour, klasycznym, nowoczesnym i industrialnym. Poszczególne modele mogą charakteryzować się nie tylko odmienną stylistyką, ale również zróżnicowaną wielkością, kształtem, formą, materiałem i ilością źródeł światła.

Zastosowanie kinkietów

Jednym z najpowszechniej znanych zastosowań kinkietów jest ich montaż w łazience w okolicy lustra. Takie oprawy oprócz wysokiej wodoszczelności, powinny charakteryzować się także kilkoma innymi cechami. Przede wszystkim muszą emitować światło o odpowiednim natężeniu. Po drugie nie mogą powodować zjawiska olśnienia i razić w oczy stojącej przed lustrem osoby. Kinkiety w łazience powinny gwarantować komfortowe warunki do wykonywania czynności higienicznych, takich jak np. golenie albo do robienia makijażu.

Kinkiety wyśmienicie sprawdzą się w sypialni. Można zamontować je po obu stronach łóżka, zastępując nimi lampki nocne. W tym przypadku warto wybierać stonowane oświetlenie o ciepłej barwie, które pozwoli się odprężyć i wyciszyć przed snem. Z drugiej strony musi być wystarczająco jasne, aby umożliwić zatopienie się w lekturze.

Doskonałym rozwiązaniem jest też montaż kinkietów w gabinecie lub pokoju dziecięcym w miejscu wyznaczonym do pracy i nauki. Zastąpienie nimi lampek na biurku może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu użytkownik zyska dodatkową przestrzeń na blacie, a zaaranżowane oświetlenie w niczym nie powinno ustępować pod względem funkcjonalności tradycyjnym lampkom. Tutaj warto wybierać oprawy ze źródłem światła umieszczonym na elastycznym pałąku albo ruchomym ramieniu.

Kinkiety mogą mieć jeszcze wiele innych zastosowań. Oświetlają przestrzeń klatek schodowych i korytarzy, budują klimatyczny nastrój w salonie, dekorują wnętrze zarówno swoją formą, jak i emitowanym światłem.

Choć nie stanowią oświetlenia głównego we wnętrzu, nie można zaprzeczyć ich przydatności w charakterze oświetlenia uzupełniającego, funkcyjnego i dekoracyjnego. Możliwości aranżacyjne z ich udziałem są bardzo szerokie, co doceniają zarówno dekoratorzy wnętrz, jak i inwestorzy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne